YouTube Play - sędziowie już czekają na prace konkursowe

YouTube Play - sędziowie już czekają na prace konkursowe

23.07.2010 17:52

Wybrano już jury, które będzie oceniać projekty zgłoszone przez internautów z całego świata w ramach YouTube Play. Wciąż jeszcze można przesyłać swoje prace.

YouTube Play to kanał, na który można wysyłać swoje klipy wideo, które wezmą udział w międzynarodowym konkursie. Nie ma ograniczeń co do tematyki ani rodzaju filmu. Można przesyłać animacje, dokument, teledyski muzyczne, filmy fabularne - wszystko, co tylko twórcom przyjdzie do głowy. Końcowy termin zgłoszeń to 31 lipca. Google poinformował dzisiaj, że wybrano już skład jury, które oceni zamieszczone w serwisie prace. W skład komisji wchodzą takie postaci jak reżyser Darren Aronofsky („Pi”, „Zapaśnik”), członkowie zespołu Animal Collective czy artysta malarz Takashi Murakami. Przewodniczącym sędziów będzie główny kurator Muzeum Guggeneheima. Pełna lista jury zamieszczona jest na oficjalnym blogu firmy Google.

Jury wybierze 20 laureatów spośród osób, które wezmą udział w konkursie. Ich klipy wideo zostaną zamieszczone w Muzeum Guggeneheima pod koniec tego roku. Rzecz jasna, filmiki dostępne będą również na stronach YouTube Play. Organizatorzy konkursu chcą w ten sposób promować nowy rodzaj sztuki dostępny za pośrednictwem Internetu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)