YouTube pokazuje wszystkie filmy z blogów i stron

YouTube pokazuje wszystkie filmy z blogów i stron

13.06.2011 12:40

Serwis YouTube udostępnił publicznie nowy typ strony. Pod nazwą „As Seen On” kryje się strona ze zbiorem filmów umieszczonych na blogu lub stronie.

Na blogach z całego świata codziennie umieszcza się tysiące filmów z serwisu YouTube. We wpisie film opatrzony jest komentarzem, który często nadaje mu kontekst i pozwala spojrzeć z nowej perspektywy na prezentowaną treść. Strona „As Seen On” powstała aby umożliwić przeglądanie filmów umieszczonych we wpisach ulubionych blogów wraz z komentarzami autorów wpisów.

Informacje o filmach umieszczanych na blogach zbierane są w bazie serwisu i pochodzą z kanałów RSS i Atom. Dzięki temu możliwe jest tworzenie stron z listą filmów umieszczanych na blogach, co dla użytkowników oznacza właśnie łatwy dostęp do materiałów wideo z ich ulubionych stron. Na blogu YouTube można zobaczyć kilka przykładów: TechCrunch, Gizmodo i Cute Overload.

Łatwy dostęp do kolekcji materiałów wideo, które promowane były przez konkretną stronę lub blog może okazać się dobrym krokiem w kierunku zastąpienia telewizji witrynę YouTube. Jest to kolejna metoda na zatrzymanie użytkownika na następne kilka(dziesiąt) minut na stronach portalu. Dla blogów jest to z pewnością kolejna metoda promocji, która dobrze zgra się z tagiem As Seen On umieszczanym przy popularnych filmach, jeśli blog kierował duży ruch na YouTue. Ale zatrzymanie użytkownika na stronach YouTube może odbyć się kosztem blogów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)