YouTube pokazuje wszystkie filmy z blogów i stron

13.06.2011 12:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Serwis YouTube udostępnił publicznie nowy typ strony. Pod nazwą „As Seen On” kryje się strona ze zbiorem filmów umieszczonych na blogu lub stronie.

Na blogach z całego świata codziennie umieszcza się tysiące filmów z serwisu YouTube. We wpisie film opatrzony jest komentarzem, który często nadaje mu kontekst i pozwala spojrzeć z nowej perspektywy na prezentowaną treść. Strona „As Seen On” powstała aby umożliwić przeglądanie filmów umieszczonych we wpisach ulubionych blogów wraz z komentarzami autorów wpisów.

Informacje o filmach umieszczanych na blogach zbierane są w bazie serwisu i pochodzą z kanałów RSS i Atom. Dzięki temu możliwe jest tworzenie stron z listą filmów umieszczanych na blogach, co dla użytkowników oznacza właśnie łatwy dostęp do materiałów wideo z ich ulubionych stron. Na blogu YouTube można zobaczyć kilka przykładów: TechCrunch, Gizmodo i Cute Overload.

Łatwy dostęp do kolekcji materiałów wideo, które promowane były przez konkretną stronę lub blog może okazać się dobrym krokiem w kierunku zastąpienia telewizji witrynę YouTube. Jest to kolejna metoda na zatrzymanie użytkownika na następne kilka(dziesiąt) minut na stronach portalu. Dla blogów jest to z pewnością kolejna metoda promocji, która dobrze zgra się z tagiem As Seen On umieszczanym przy popularnych filmach, jeśli blog kierował duży ruch na YouTue. Ale zatrzymanie użytkownika na stronach YouTube może odbyć się kosztem blogów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)