YouTube pozwala wygodnie zmienić nazwę kanału - bez wpływu na konto Google

YouTube pozwala wygodnie zmienić nazwę kanału - bez wpływu na konto Google

YouTubie oferuje nowy sposób zmiany nazwy konta
YouTubie oferuje nowy sposób zmiany nazwy konta
Źródło zdjęć: © Pixabay
Oskar Ziomek
25.05.2021 15:33

Twórcy na YouTubie nie mogą narzekać na małą liczbę statystyk swoich filmów, ale do niedawna mogli na utrudniony proces zmiany nazwy kanału. Google na szczęście dostrzegł problem i chwali się, że aby zmienić nazwę, teraz nie trzeba już docierać do ustawień konta Google.

Co jednak najważniejsze, nazwa kanału jest obecnie niezależna od nazwy samego konta Google. To spore ułatwienie dla twórców, którzy posiadając konto z własnym imieniem i nazwiskiem, chcieli stworzyć na YouTubie kanał o zupełnie innej nazwie. Dotychczas wiązało się to z koniecznością założenia dodatkowego konta w serwisie.

Ponadto, aby zmienić nazwę kanału, do niedawna niezbędna była niemała gimnastyka. Opcje zmiany nazwy przekierowywały użytkownika na kolejną stronę, gdzie można było edytować widoczną nazwę konta Google. Cały proces odbywał się jednak niejako poza YouTube'em, a zmiany były w nim po prostu widoczne w konsekwencji.

Teraz Google opublikował film instruktażowy w sieci, w trakcie którego tłumaczy, jak bardzo ten proces zmieniono. Teraz nazwę kanału na YouTubie można bowiem zmienić po pierwsze niezależnie od nazwy powiązanego konta Google, a po drugie - w YouTube Studio (także w aplikacji mobilnej) w zakładce "Dostosowywanie", czyli tam, gdzie należałoby się tego spodziewać od początku.

Po ruchu Google'a, nazwę kanału na YouTubie można edytować w zakładce "Podstawowe informacje" - na szczycie opcji, wśród których znajduje się także miejsce na opis kanału i wskazanie dodatkowych linków oraz adresu e-mail do kontaktu. Początkujący użytkownik może więc dużo sprawniej skonfigurować nowy kanał, bez konieczności zagłębiania się w ustawienia powiązanego konta Google.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)