YouTube prezentuje nową stronę główną

YouTube prezentuje nową stronę główną

20.01.2011 13:52

YouTube udostępnił dziś nową stronę główną, nad którą zespół portalu pracował wraz z użytkownikami w ramach zamkniętych testów. Nowy projekt skupia się na wyeksponowaniu rekomendacji i personalizacji strony.

Jak powiedział menedżer produktu, Brian Glick, nowa strona główna portalu zebrała bardzo pozytywne opinie użytkowników. Ponad 100 tysięcy internautów wzięło udział w ankiecie oceniającej projekt i zdecydowana większość uznała ją za lepszą. Na tym projekcie strony głównej YouTube najwięcej skorzystają zalogowani użytkownicy. Rekomendacje dla nich są tak przedstawione, żeby strona główna była miejscem, do którego użytkownik uda się kiedy nie wie co chce w tej chwili oglądać. Przebudowana strona domowa ma ułatwić dostęp do spersonalizowanej listy filmów.

Nowy projekt wprowadza również garść ciekawych ulepszeń. Subskrypcje, aktywność znajomych i rekomendacje znajdują się teraz na jednej, łatwej do przeglądania liście. Proponowane filmy niezgodne z zainteresowaniami użytkownika można usunąć z listy, co pomoże YouTube lepiej je dobierać w przyszłości. Nowe materiały publikowane w ramach jednego kanału można obejrzeć jeden po drugim, a nie jak dotychczas, każdy osobno. Dzięki liście ostatnio oglądanych i lubianych można bardzo łatwo wrócić do widzianego niedawno filmu. Nowy interfejs skrzynki odbiorczej ma ponadto dostęp do wiadomości.

Z nowej strony znikły mniej popularne, niespersonalizowane informacje, jak lista filmów oglądanych w danej chwili. Inne informacje tego typu zostały przesunięte na prawo, aby spersonalizowane treści były jak najlepiej wyeksponowane. Dobór proponowanych filmów opiera się na trzech kryteriach: co lubi użytkownik, co opublikowali znajomi użytkownika i subskrybowane kanały, i co proponuje YouTube. Glick nie ukrywa, że chciałby, aby oglądający spędzali więcej czasu na YouTube i żeby w przyszłości serwis mógł zastąpić telewizję.

Praca nad rozwojem użyteczności portalu YouTube to nie wszystko. Dziś ogłoszona została pierwsza umowa YouTube i ZSAiKS-u, która pozwoli artystom reprezentowanym przez ZAiKS otrzymywać wynagrodzenie, jeśli ich muzyka zostanie wykorzystana w serwisie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)