YouTube szuka talentów

14.06.2010 16:24

YouTube, Muzeum Guggeneheima i Hewlett-Packard rozpoczęli poszukiwania najbardziej kreatywnych filmów wideo w Sieci. Zgłaszać może się każdy, komu zależy na sukcesie artystycznym.

YouTube chce znaleźć najbardziej pomysłowych twórców wideo, którzy swoje materiały publikują w Internecie. Żadne inne medium nie poszerza granic kreatywności tak jak filmowe - informują pracownicy serwisu. Konkurs rozgrywa się z okazji ukończenia 5 lat przez YouTube. Można przesyłać animacje, dokument, teledyski muzyczne, filmy fabularne - wszystko, co tylko twórcom przyjdzie do głowy. Materiał trzeba opublikować na stronach serwisu, a następnie zarejestrować się na kanale YouTube Play. Obecnie jest on obserwowany przez prawie 1500 osób. W konkursie może wziąć każdy, kto do 31 lipca prześle wideo. Po tej dacie zespół artystów wybierze finałowe 20 filmów, które zostaną zaprezentowane pod koniec w Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku, Bilbao, Wenecji i Berlinie. Oczywiście, filmy będzie można również zobaczyć na stronach YouTube Play. Inauguracja wystawy będzie miała miejsce 21 października tego roku.

Więcej informacji na temat konkursu można obejrzeć na krótkim filmie dokumentalnym zamieszczonym przez pracowników YouTube. Jak można przeczytać na blogu serwisu, organizatorzy konkursu liczą, że w ten sposób uda im się wypromować nowy rodzaj sztuki audiowizualnej dostępny za pośrednictwem Internetu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)