YouTube testuje wideo na żywo

YouTube testuje wideo na żywo

13.09.2010 11:31

Wkrótce w serwisie YouTube na szeroką skalę zostanie wprowadzona możliwość oglądania wideo na żywo. Google właśnie testuje nową usługę.

Na oficjalnym blogu serwisu poinformowano o rozpoczęciu testów nad przesyłaniem wideo na żywo. Usługa ma być dostępna dla zwykłych użytkowników. Niedługo będzie można przesyłać materiały wideo bezpośrednio z kamery podłączonej przez USB/FireWire do komputera. Filmy będą umieszczane od razu w wybranym przez użytkownika kanale, pojawi się też możliwość komentowania materiału na żywo przez oglądających. Osoby, które chciałyby przetestować nową usługę, mogą sprawdzić na blogu YouTube „program telewizyjny”. Podano tam linki i godziny, w których dzisiaj i jutro pokazywane będą transmisje na żywo. Po zakończeniu testów, w zależności od tego jak wypadną, Google zadecyduje o przyszłości nowej usługi.

Dotychczas funkcja wideo na żywo była dostępna w YouTube jedynie dla ważnych wydarzeń takich jak wystąpienia polityków, transmisje z konferencji (Google I/O 2010) czy koncertów. Usługę oferują już inne serwisy takie jak Justin.tv, Livestream czy Ustream. Google będzie musiał zwiększyć nadzór nad YouTube - transmisje na żywo mogą wiązać się z częstszym łamaniem praw autorskich. O możliwości wprowadzenia nowej usługi informowaliśmy już w czerwcu tego roku, kiedy do Sieci przeciekły zrzuty ekranu z YouTube.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)