YouTube uruchamia Google Moderatora

YouTube uruchamia Google Moderatora

28.05.2010 13:55

YouTube wprowadził udogodnienia dla właścicieli kanałów na stronach serwisu. Za ich pomocą można lepiej badać opinię osób oglądających klipy wideo.

YouTube skorzysta z usługi, która nosi nazwę Google Moderator, a powstała pod koniec 2008 roku. Umożliwia ona ocenianie komentarzy dodanych na stronie wybranego kanału wideo. Użytkownik może zagłosować nie tylko na komentarz tekstowy, ale również klip dodany przez inną osobę. Co zmieni wprowadzenie Google Moderatora? Pod popularnymi filmami wideo można znaleźć często tysiące komentarzy. Spora część z nich jest nieciekawa czy wręcz niepotrzebna. Głosując na opinie innych użytkownicy będą mogli stworzyć ranking najciekawszych komentarzy w YouTube. Z kolei właściciele kanałów wideo uzyskają w ten sposób lepszą możliwość dotarcia do internautów. Będą mogli odpowiadać np. na najczęściej oceniane pytania czy sugestie.

Wcześniej Google Moderator wprowadzony był jedynie na potrzeby ważnych wydarzeń (CitizenTube) takich jak wywiad z prezydentem Barackiem Obamą czy innymi osobistościami. Internauci mogli wówczas głosować, które pytanie powinno być zadane popularnemu politykowi. Więcej informacji na temat Google Moderatora można uzyskać na stronie usługi.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)