YouTube uruchamia ochronę rodzicielską

YouTube uruchamia ochronę rodzicielską

10.02.2010 17:31

Wystarczy wpisać hasło „sex” albo „violence” w wyszukiwarce YouTube - natychmiast wyświetlają się miliony wyników. Najpopularniejszy serwis z filmami wideo w Internecie postanowił pomóc rodzicom w ochronie ich pociech przed niewłaściwymi materiałami.

Jednym z powodów wprowadzenia funkcji Safety Mode do YouTube była krucjata Marsali Hancock i grupy zorganizowanej wokół strony iKeepSafe.org. Przez ponad dwa lata lobbowali oni, aby YouTube zaczął chronić młodych przed treściami erotycznymi, przemocą czy filmami wideo promującymi anoreksję. Dopiero teraz udało się skłonić internetowego giganta do ograniczenia materiałów dostępnych w serwisie. Teraz rodzice będą mogli blokować filmy, które oflagowane zostały jako niebezpieczne dla dzieci.

W praktyce ochrona rodzicielska związana jest z przeglądarką i kontem użytkownika. Safety Mode ma współpracować z przeglądarkami - rodzic może zainstalować dodatek dla Firefoksa, Internet Explorera i Google Chrome. Dodatkowy filtr dostępny jest w ustawieniach konta YouTube. Funkcja ta była już częściowo obecna w serwisie - np. osoby niezalogowane nie mogły oglądać materiałów uznawanych za dozwolone dla osób poniżej 18 roku życia. Teraz filtr ma być jeszcze bardziej restrykcyjny.

Tryb Safety Mode nie może być uruchomiony, jeśli przeglądarka działa w trybie przeglądania prywatnego. YouTube informuje ponadto, że kont na jego serwisie nie mogą zakładać osoby poniżej 13 roku życia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)