YouTube w tle na Androidzie w końcu możliwy! I to dzięki Chrome'owi

YouTube w tle na Androidzie w końcu możliwy! I to dzięki Chrome'owi

YouTube w tle na Androidzie w końcu możliwy! I to dzięki Chrome'owi
19.09.2016 14:44

Ważna zmiana została wprowadzona do mobilnej przeglądarki Chrome, a konkretnie do jej wersji 54, która aktualnie znajduje się w fazie beta. Google zdecydowało się bowiem na dość nieoczekiwany krok w kwestii obsługi odtwarzania filmów w przeglądarce, a dotyczy to między innymi także YouTube’a.

Obraz

Począwszy od wersji 54, możliwe jest w Chromie odtwarzanie strumieniowanych filmów w tle. Otrzymamy w ten sposób długo wyczekiwaną przez użytkowników funkcję, której nie oferuje oficjalna aplikacja YouTube’a. Dostępna jest na wyłączność jedynie dla użytkowników płatnego YouTube Red.

W oficjalnym komunikacie na ten temat pojawił się również film, który prezentuje jak odtwarzanie w tle sprawuje się w praktyce. Po ukryciu aplikacji wyświetlone zostaje powiadomienie, wraz z przyciskiem umożliwiającym zatrzymanie odtwarzania.

Background video playback in Chrome on Android

Powiadomienie zawiera także adres strony, z której strumieniowany jest film oraz jego nazwę. Co ważne, jest ono także wyświetlane na ekranie blokady, z poziomu którego także można zatrzymać odtwarzanie. Trzeba przyznać, że taka zmiana może mieć poważne konsekwencje – dla wielu użytkowników działający w tle YouTube może bowiem z powodzeniem zastąpić usługi muzyczne.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)