YouTube wkrótce w Material Design – testować nowy wygląd można już dziś

YouTube wkrótce w Material Design – testować nowy wygląd można już dziś02.05.2016 11:51
YouTube wkrótce w Material Design – testować nowy wygląd można już dziś

Trzeba przyznać, że biorąc pod uwagę rosnącą popularność Material Design w aplikacjach mobilnych, czy chociażby efektowny wygląd serwisu Vimeo, trudno uznawać dzisiejszy wygląd YouTube'a, za efektowny czy choćby nowoczesny. To się jednak wkrótce zmieni – Google pracuje nad nowym wyglądam popularnego serwisu zgodnego w całości z założeniami Material Design.

350176395760199617

Możliwe jest już nawet uruchomienie nowego wyglądu, jednak wiąże się to z szeregiem ograniczeń. Sprawdzić, jak wygląda YouTube w Material Design można tylko za pomocą przeglądarki Google Chrome i tylko, gdy nie został zalogowany żaden użytkowników. Instrukcja została pierwotnie opublikowana na łamach Android Police:

  1. Wyloguj się z konta na YouTube, a następnie ustaw lokalizację na globalną. 2. Uruchom narzędzia deweloperskie i na karcie "Resources" usuń ciasteczko VISITOR_INFO1_LIVE 3. Przejdź w narzędziach deweloperskich do konsoli i wpisz tam polecenie: document.cookie="VISITOR_INFO1_LIVE=Qa1hUZu3gtk;path= /;domain=.youtube.com"; 4. Odśwież stronę.
350176395760396225

Zmian w konwencji Material Design doczekał się w zasadzie każdy element interfejsu. Zarówno strona główna, jak i menu boczne przypominają w tej chwili bardziej rozbudowaną androidową aplikację, niż dotychczasową formę serwisu. Również strony kanałów doczekały się istotnych zmian: jej elementy dostosowują się kolorystycznie do głównego obrazka.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Inną kwestię stanowi fakt, że nowy YouTube w zasadzie niewiele zmienia. Implementacja Material Design jest w tym przypadku dość mocno spóźniona, trudno także twierdzić, aby nowy wygląd serwisu wpłynął istotnie na jego czytelność. Od takich zmianach oczekujemy jednak więcej, jednak zapraszamy do samodzielnego testowania nowego wyglądu YouTube'a.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)