YouTube wkrótce z obsługą 3D dla urządzeń mobilnych

YouTube wkrótce z obsługą 3D dla urządzeń mobilnych

14.02.2011 14:40

Firma LG Electronics zapowiedziała wprowadzenie możliwości dodawania materiałów w 3D do YouTube z poziomu urządzeń mobilnych. Trwają prace nad odpowiednią aplikacją.

Użytkownicy serwisu już mogą korzystać z kanału YouTube 3D, gdzie dodawane są materiały w 3D. Wkrótce jednak klipy wideo będzie można przesyłać nie tylko z poziomu komputera, ale również telefonu komórkowego. Firma LG przygotowuje aplikację, która umożliwi dodawanie materiałów w 3D do serwisu YouTube. Pierwszym urządzeniem wykorzystującym program będzie LG Optimus 3D z systemem Android. Smartfona można obejrzeć podczas odbywających się właśnie targów w Barcelonie, natomiast do sprzedaży w Europie powinien trafić w drugim kwartale tego roku.

Wprowadzenie nowego sposobu dodawania klipów będzie kolejnym krokiem na drodze ku upowszechnieniu wideo w 3D, twierdzą nowi partnerzy. Korzystając ze smartfona użytkownicy będą mogli szybko i w prosty sposób upubliczniać swoje nagrania. Obecnie nie jest to takie łatwe - większość materiałów 3D nagrywanych za pomocą sprzętu dostępnego na rynku może być odtwarzana jedynie za pomocą przypisanych im firmowych programów. Utrudnia to oczywiście ich rozpowszechnianie. YouTube liczy na zmianę tego trendu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)