YouTube wprowadza zmiany w regulaminie. Będą kolejne "czystki" przed wyborami

Strona głównaYouTube wprowadza zmiany w regulaminie. Będą kolejne "czystki" przed wyborami
13.08.2020 17:16
fot. dobreprogramy
fot. dobreprogramy

YouTube to największa platforma wideo na świecie. W serwisie pojawiają się przeróżne treści, niekiedy mające wpływ na rozwój sytuacji polityczno-społecznej na świecie.

bEKcUwzp

Grupa Google ogłosiła dziś zmiany w regulaminie serwisu YouTube. Według nowych zasad, wszelkie filmy zawierające fałszywe informacje na temat przebiegu wyborów będą usuwane. Impulsem są zbliżające się wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych, oraz zgłaszane przez użytkowników filmy, które mogą zakłócić ich przebieg.

W tym przypadku nie chodzi jednak o szerzenie dezinformacji na temat samych kandydatów na prezydenta. Tym razem YouTube będzie blokować filmy, których twórcy namawiają do utrudniania przebiegu samych wyborów. Chodzi o sytuacje takie jak tworzenie sztucznej kolejki, czy sianie paniki w sposób, na który nie mogłyby zareagować służby.

Co ważniejsze, wśród nowych zasad wymieniono także filmy zawierające informacje zdobyte w nielegalny sposób. Niezależnie od ich przekazu, jeśli zostały uzyskane przez np. atak hakerski, nie mają prawa pojawić się w serwisie. Zasady obejmują też wideo przedstawiające wykradzione wiadomości e-mail dotyczące kampanii wyborczych kandydatów.

bEKcUwzr

Aktualizacja regulaminu jest kolejnym krokiem związanym z ogłoszeniem przez Google walki z dezinformacją przed wyborami w Stanach Zjednoczonych. Pierwsze efekty zostały przedstawione przez YouTube kilka dni temu. Usunięto około 2500 kanałów publikujących "spamerskie i dezinformujące wideo". Nowe zasady będą egzekwowane od 1 września 2020 roku.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEKcUwAn