YouTube zmierzy prędkość łącza

YouTube zmierzy prędkość łącza

12.02.2010 17:51, aktualizacja: 12.02.2010 19:28

Dobra wiadomość dla wszystkich, których męczy długie ładowanie się filmów wideo w serwisie YouTube. Serwis właśnie uruchomił usługę, która ma informować nas o prędkości łącza i czasie jaki potrzebny jest na załadowanie wideo.

Użytkownicy wolniejszych łącz często muszą czekać, aż wczyta się film, który chcą odtworzyć. Czasami trwa to dość długo - w tym czasie można by zrobić sobie kawę, zamiast czekać na pełną dostępność filmu. Dla takich osób przydatnym rozwiązaniem może być Video Speed Dashboard. Nowa usługa informuje nie tylko o czasie potrzebnym do załadowania filmu, ale także o prędkości naszego łącza. Użytkownik może również dowiedzieć się jak wygląda szybkość połączeń u innych dostawców czy w innych regionach. Video Speed Dashboard pokazuje ponadto historię szybkości przesyłania filmów wideo.

Wczoraj informowaliśmy o innej usłudze, którą na prośbę rodziców wprowadził YouTube. To ochrona rodzicielska, której zadaniem jest blokowanie nieodpowiedniego dla dzieci materiału. Użytkownicy kont w serwisie mogą w ustawieniach zastrzec, aby YouTube nie wyświetlał filmów epatujących nadmierną erotyką czy przemocą. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Za pomocą Video Speed Dashboard można przetestować prędkość swojego łącza. Wystarczy uruchomić testowy film wideo. Serwis zachęca do dzielenia się informacjami dotyczącymi usługi. Można to uczynić na stronach oficjalnego blogu YouTube.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)