YouTube zniesie ban z konta Trumpa, ale pod jednym warunkiem

YouTube zniesie ban z konta Trumpa, ale pod jednym warunkiem
Karolina Kowasz

05.03.2021 08:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dyrektor generalna YouTube'a poinformowała, że mogą cofnąć zawieszenie konta Donalda Trumpa. Mogą tego dokonać tylko jeśli zmniejszy się zagrożenie eskalacji przemocy w świecie rzeczywistym.

Były prezydent Stanów Zjednoczonych nie ma od pewnego czasu dobrej passy. Pod koniec stycznia jego konta na Twitterze i Facebooku zostały zablokowanie, ponieważ opublikował on serię kontrowersyjnych wpisów. Wyrażał w nich poparcie dla uczestników zamieszek oraz wypowiadał się głośno o, jego zdaniem, sfałszowanych wyborach. Tego rodzaju przekaz nie został bez odzewu także w przypadku jego konta na serwisie Youtube. Po zamieszkach w Kapitolu, do których doszło 6 stycznia, filmy z jego kanału zostały usunięte, a samo konto zawieszone. YouTube wtedy poinformował, że Trump naruszył politykę zakazującą podżegania do przemocy.

W swojej wypowiedzi Susan Wojcicki powiedziała, że firma planuje przyjrzeć się ostrzeżeniom rządu i brutalnej retoryce, aby określić, czy można bezpiecznie znieść zawieszenie konta. Jej zdaniem, jest oczywiste, że w tej chwili nadal istnieje podwyższone ryzyko podżegania do przemocy. Jednocześnie Wojcicki wyjaśniła, że postępowanie byłego prezydenta nie doprowadziło do całkowitego zakazu korzystania z platformy.Platforma działa w systemie trzech ostrzeżeń, a żeby konto zostało trwale usunięte, musi otrzymać wszystkie trzy ostrzeżenia w ciągu 90 dni.

Rudy Giuliani, były osobisty prawnik Tumpa, otrzymał w tym tygodniu drugie ostrzeżenie za mówienie nieprawdy o wyborach prezydenckich w 2020 r. Zazwyczaj pierwsze upomnienie skutkuje siedmiodniowym zawieszeniem konta, jednak w przypadku Trumpa został on przedłużony ze względu na ciągłe ryzyko.

W przypadku konta Trumpa na Facebooku, Komitet Nadzoru tej platformy rozważa, czy to jego zawieszenie powinno zostać podtrzymane. Nadal jednak nie wiadomo, kiedy zostanie podjęta ostateczna decyzja w tej sprawie. Konto byłego prezydenta na Twitterze zostało zaś zbanowane na stałe, bez możliwości zniesienia zawieszenia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (75)