Z App Store znikają gry, wszystkiemu winny bałagan w Apple

Z App Store znikają gry, wszystkiemu winny bałagan w Apple
08.10.2015 09:46
Z App Store znikają gry, wszystkiemu winny bałagan w Apple

W połowie września użytkownicy urządzeń przenośnych od Apple mogli zaktualizować obecny na nich system iOS do najnowszej, dziewiątej wersji, ciesząc się ze świeżych możliwości. Niestety ulepszona wersja dała w kość producentom gier, którzy z uwagi na niekompatybilność swoich tytułów zaczęli usuwać je po prostu z App Store, a co za tym idzie również historii zakupów użytkowników. Tak poznikało ostatnio wiele hitów.

350143802243246017

Jedni twórcy obiecują rychły powrót swoich propozycji, gdy tylko je poprawią, inni uznali to za dobry moment, aby przestać rozwijać starsze dzieła i wycofać je z oferty cyfrowego sklepu. Jeżeli ktoś nie zadbał o siebie i regularnie nie robił kopii zapasowych plików, może mieć nieprzyjemną niespodziankę, kiedy usunął wyrzucone ze sprzedaży gry z urządzenia. Samo Apple na razie sprawy oficjalnie nie komentuje, chociaż niektóre źródła zarzekają się, że to według firmy normalny schemat działania. Jak czegoś już nie ma, trudno by mogło dać się to ponownie pobrać, nawet jeśli się za to kiedyś zapłaciło.

Jedną z firm, której dzieł wejście w cień odczuli najbardziej gracze, jest Telltale Games. W wieloodcinkowych grach przygodowych studia zaczęły dziać się rzeczy dziwne. W najlepszym wypadku w epizodach The Walking Dead, The Wolf Among Us, Back to the Future czy Sam and Max (a na tym lista się nie kończy) znikał dźwięk, w najgorszym po prostu przestały one działać. Producent zaleca wręcz powrócenie do iOS 8.4, a na razie zdecydował się na wycofanie produktów. W tym przypadku twórcy zapewniają, że da się niemniej raz skasowane gry ponownie ściągnąć, stawiając całą sprawę pod wielkim znakiem zapytania. W końcu można, nie można czy jak komu zwyczajnie wygodnie?

Wychodzi na to, że Apple ma niezły bałagan u siebie. Sami producenci nie wiedzą do końca, co się dzieje, wyrażając otwarte zdziwienie sytuacją. Kiedy bowiem chcieli wyłącznie zaprzestać sprzedaży poprzedniej wersji gry, aby poprawić sprzedaż kolejnej części, jak to było przykładowo w przypadku serii Tweetbot, nagle dotychczasowi fani jednak stracili dojście do nabytego starocia. Jeżeli nastąpiła zmiana w warunkach korzystania ze sklepu (bo wcześniej nic takiego się nie działo), Apple nikogo nie raczyło o tym fakcie poinformować... Przed faktem dokonanym postawiono twórców i graczy.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)