Z Google+ korzysta już 10 mln internautów

Z Google+ korzysta już 10 mln internautów
12.07.2011 14:25

Jeszcze nie jest dostępny dla wszystkich, a już korzysta z niego 10 mln internautów. O czym mowa? Chodzi o najnowszą usługę społecznościową Google+.

Najnowsza usługa firmy z Mountain View ma już ponad 10 mln członków. Taką informację podał - jakżeby inaczej - na swoim koncie Google+ Paul Allen (ale nie ten z Microsoftu). Społeczność rośnie w zaskakującym tempie, ledwie w zeszłą niedzielę z usługi korzystało 7,3 mln internautów. Zdaniem Allena, twórcy serwisu Ancestry.com, jeżeli tendencja się utrzyma, w przyszłym tygodniu Google+ powinien osiągnąć liczbę 20 mln zalogowanych użytkowników. W dużej mierze będzie to zależeć od firmy Google, która kontroluje fazę testową swojej najnowszej usługi.

Oczywiście, w porównaniu z 750 mln użytkownikami Facebooka, Google+ wypada na razie blado. Może to się jednak zmienić, kiedy usługa zostanie powszechnie wprowadzona - obecnie mogą z niej korzystać jedynie internauci posiadający specjalne zaproszenia. Świetlaną przyszłość Google+ wieszczy także Bill Gross, założyciel inkubatora przedsiębiorczości Idealab. Przyczyną sukcesu usługi ma być według niego prostota obsługi, bycie na czasie, nie wspominając o integracji z innymi serwisami firmy Google. Oczywiście, na obecnym etapie trudno wyrokować o przyszłości Google+. Warto jednak zauważyć, że usługa rozwija się znacznie szybciej, niż Facebook czy Twitter tuż po udostępnieniu.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)