Z Google Play znika aplikacja od Samsunga blokująca reklamy

Strona głównaZ Google Play znika aplikacja od Samsunga blokująca reklamy
04.02.2016 12:13
Z Google Play znika aplikacja od Samsunga blokująca reklamy

Samsung w ostatnim czasie zapowiedział, że domyślna przeglądarka w smartfonach i tabletach tego producenta zyska możliwość blokowania reklam. Wszystko to za sprawą partnerstwa, jakie Koreańczycy nawiązali z Adblock Fast. Dziś wiadomo już, że plany Samsunga spalą na panewce, a to za sprawą… sprzeciwu Google.

bEKzREDF

Premiera Adblocka Fast na Androida była spowodowana właśnie działaniami Samsunga, który, zgodnie z zapowiedzianą pod koniec zeszłego roku polityką skupienia się także na rozwijaniu oprogramowania, zdecydował, że jego przeglądarka potrzebuje na Androidzie właśnie funkcji blokowania reklam. Użytkowników, którzy chcieliby jednak odnaleźć Adblocka Fast w sklepie Google czeka jednak rozczarowanie. Program zniknął ze sklepu i nie jest to bynajmniej dziełem przypadku czy błędu.

350172289435985857

Za usunięcie aplikacji z Google Play odpowiada samo Google. Jeden z programistów Rocketship, Brian Kennish, przyznał, że otrzymał od Google informacje o naruszeniu przez jego aplikację regulaminu sklepu. A konkretniej jego 4 punktu, który stanowi, że programiści nie mogą podejmować działań, które utrudniają lub zakłócają działanie, powodują szkody bądź umożliwiają uzyskanie nieuprawnionego dostępu do urządzeń, serwerów, sieci lub innych obiektów i usług należących do jakiegokolwiek podmiotu.

bEKzREDH

Trudno twierdzić, aby był to przejaw szczególnie zaciętej konkurencji pomiędzy Google czy Samsungiem, podobne losy spotykają w Google Play zdecydowaną większość programów blokujących wyświetlanie reklam. Dla Koreańczyków, w związku z tym, że upatrywali oni w blokowaniu reklam możliwość promocji swojej przeglądarki, jest to jednak prztyczek w nos. Zwłaszcza, że uruchomiona kampania promująca tę funkcję programu zamiast zapewnić mu dodatkowych użytkowników, może ich raczej skłonić do migracji.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEKzREED