Z Opery Mini korzysta już 113 mln internautów

Z Opery Mini korzysta już 113 mln internautów

29.06.2011 12:57

Opera chwali się, że w ubiegłym miesiącu z przeglądarki internetowej Opera Mini w swoich telefonach korzystało już 113,5 mln użytkowników.

Zespół Opera Software wydał kolejny raport na temat mobilnej sieci, z którego dowiemy się o najnowszych trendach dotyczących Opery Mini. Przeglądarka cały czas zyskuje na popularności - w maju o 5,9% w skali miesiąca. W Polsce liczba użytkowników wzrosła w skali roku o 44%, a na każdego internautę z naszego kraju transfer danych w maju wyniósł średnio 11 MB. Użytkownicy korzystający z Opery Mini na całym świecie przejrzeli 63,3 mld stron, generując na serwerach Opery transfer o wysokości 9,6 petabajta danych.

Najpopularniejsze strony odwiedzane przez polskich internautów to wyszukiwarka Google, Nasza Klasa, Facebook, Wirtualna Polska i Wikipedia. Jak widać, coraz częściej interesują nas serwisy społecznościowe. Korzystamy z Opery Mini najchętniej w telefonach Nokii. Aż 5 najpopularniejszych aparatów, za pomocą których łączymy się z Siecią to produkty fińskiej firmy (Nokia C3, 5130 XpressMusic, 2700c, 6300 i X2). Na dalszych miejscach znajdują się takie telefony jak Samsung GT-S5620 czy Sony Ericsson K800i. Popularny na Zachodzie iPhone jest dopiero na 9 pozycji najpopularniejszych urządzeń mobilnych, za pomocą których Polacy surfują w Internecie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)