Z ReelSurferem znajdziesz ulubiony film

Z ReelSurferem znajdziesz ulubiony film

06.01.2010 13:37, aktualizacja: 06.01.2010 16:28

W Internecie pojawiła się właśnie usługa, która może zainteresować kino-maniaków. ReelSurfer oferuje nowy sposób na wyszukiwanie interesujących nas filmów. Teraz można znaleźć wideo znając jedynie parę dialogów ze scenariusza.

Większość serwisów jak YouTube, Metacafe czy Dailymotion oferuje wyszukiwanie filmów wideo nie tylko po tytule czy kategorii, ale także tagach oznaczonych przez użytkowników. ReelSurfer, uruchomiona niedawno strona internetowa, umożliwia oprócz standardowych metod zupełnie nowe rozwiązania. Wystarczy pamiętać wypowiedź bohatera danego filmu, by odnaleźć dzieło, w którym występował. Klipy można wyszukiwać również znając nazwiska aktorów, zespołu produkcyjnego, tematykę czy miejsca pojawiające się w scenariuszu.

ReelSurfer wyszukuje kilkudziesięcio-sekundowe fragmenty, w których pojawiły się podane przez szukającego słowa. Znalezione klipy można zapisać na swoim koncie, podzielić się nimi z przyjaciółmi, a także kupić i ściągnąć na dysk komputera. Usługa umożliwia stworzenie własnej bazy danych zawierającej wybrane fragmenty, co szczególnie może być przydatne dla studentów, a także pracowników akademickich.

ReelSurfer dostępny jest w dwóch wersjach demo: edukacyjnej i biznesowej. Obie wymagają rejestracji na stronie producenta, która jest darmowa. Z projektem związane są takie osoby jak Bill Fay (producent „Dnia Niepodległości” czy „300”), a także Carl Rosendahl (współpracownik DreamWorks). ReelSurfer jest nowością na rynku, dotychczas podobne usługi oferował jedynie serwis AnyClip.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)