Z wszczepem Fibaro Smart Implant każdy stary ekspres czy gramofon może być „smart”

Z wszczepem Fibaro Smart Implant każdy stary ekspres czy gramofon może być „smart”

30.08.2018 10:22, aktual.: 31.08.2018 16:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W nowoczesnym, inteligentnym domu nie ma miejsca dla sprzętów, których nie można połączyć z siecią i obsługiwać bezprzewodowo. Jeśli jednak nie chcecie rozstawać się z ukochanym ekspresem czy gramofonem, nie musicie. Podczas targów IFA w Berlinie firma FIBARO zaprezentowała nowe urządzenie Smart Implant, które ożywi urządzenia wyprodukowane przed czasami panowania Internetu Rzeczy.

Smart Implant to urządzenie, które pozwoli instalatorom i majsterkowiczom rozbudować ekosystem inteligentnego domu o starsze AGD czy sprzęt RTV. Integrując to urządzenie z systemem alarmowym, pomiarowym czy takimi elementami mieszkania jak rolety, okna czy piece, pozwoli uzyskać efekt smart bez konieczności ponoszenia kosztów wymiany całego elementu. To odpowiedź na potrzeby konsumentów, którzy pragną unowocześnić swój dom, niekoniecznie zmieniając jego obecny wygląd, lub nie chcą pozbywać się starszych, dobrze działających urządzeń.

Wszczep ma rozmiar zbliżony do pendrive'a i może wysyłać sygnały zastępujące 2 fizyczne przyciski w urządzeniu. By go zamontować, trzeba rozłożyć swój ukochany sprzęt i podłączyć „wszczep” bezpośrednio do odpowiednich przycisków, które chcemy obsługiwać bezprzewodowo. W bardziej skomplikowanych urządzeniach możemy zamontować kilka takich modułów, które pozostaną neutralne dla sprzętu. W aplikacji na smartfonie zaś będziemy mogli nadać przyciskom odpowiednie funkcje i korzystać z niego zdalnie, zupełnie jakby od zawsze był „smart”.

Obraz

Urządzenie ma 2 wejścia pracujące w trybie binarnym lub 0-10V oraz jedno wejście cyfrowe do podłączenia max. 6 czujników temperatury (DS18B20) lub czujnika temperatury i wilgotności (DHT-22). Po podłączeniu dwóch zewnętrznych przycisków urządzenie może wysyłać do 12 akcji sterujących. Smart Implant jest zabezpieczony przed nieprawidłowym montażem, więc instalacji próbować mogą również entuzjaści majsterkowania i elektroniki. Moduły mają też możliwość bezprzewodowej aktualizacji oprogramowania. Produkt ten pozwala nie tylko na rozbudowę systemu smart home o np. starsze instalacje alarmowe, ale również pozwala dołączać do systemu sprzęty, które mają dla nas dużą wartość sentymentalną. To najprostszy sposób na dołączenie do systemu inteligentnego domu ulubionego gramofonu, magnetofonu czy ekspresu.

Smart Implant od FIBARO to rozwiązanie kierowane zarówno do entuzjastów majsterkowania i sprzętów vintage, jak i do profesjonalnych instalatorów inteligentnych domów. Głównym zadaniem nowego modułu jest ułatwianie zdalnego zarządzania przewodowymi instalacjami, czyli rozszerzenie ekosystemu Smart Home także o sprzęty, które oryginalnie nie posiadały takich możliwości. Moduł sprawdzi się także w motoryzacji – podłączenie go pod manetkę świateł długich w aucie, pozwoli na przykład otworzyć bramę wjazdową lub drzwi garażowe bez konieczności użycia pilota.

Smart Implant to udoskonalona wersja urządzenia wprowadzonej przez FIBARO w 2012 roku. Pierwsza wersja o nazwie UBS (Universal Binary Sensor) była kierowana głównie do instalatorów do specjalistycznych zastosowań. Smart Implant daje te możliwości konsumentom, którzy kochają swoje oldschoolowe urządzenia i cenią wzornictwo minionej epoki, ale nie chcą rezygnować z nowoczesności. Debiutujący w Berlinie Smart Implant będzie oferowany klientom w sugerowanej cenie ok. 179 zł brutto. Daty premier na poszczególnych rynkach zostaną ogłoszone niebawem.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)