Za korzystanie z Windowsa 10 Microsoft będzie rozdawał odznaki

Za korzystanie z Windowsa 10 Microsoft będzie rozdawał odznaki

Za korzystanie z Windowsa 10 Microsoft będzie rozdawał odznaki
13.04.2015 22:52, aktualizacja: 14.04.2015 14:04

Opublikowana właśnie nieoficjalna kompilacja Windowsa 10 oznaczona numerem 10056 wniosła w ten system nieco nowości, o czym już dziś pisaliśmy. To jednak nie wszystko – wygląda na to, że Microsoft wprowadził dla swoich użytkowników system osiągnięć.

W nowej kompilacji użytkownik, po uruchomieniu centrum powiadomień dla członków programu Windows Insider, ujrzy dość interesujący komunikat. Informuje on o zdobyciu osiągnięcia w postaci dołączenia do programu Windows Insider.

— Roman (@rlinev) kwiecień 12, 2015 Pozornie mogłoby się to wydawać mało istotne, jednak zastosowanie systemu osiągnięć i odznaczeń może odegrać ważną rolę w procesie zapoznawania użytkowników z funkcjami systemu. Nietrudno sobie wyobrazić, ze tablica odznak zostanie przez Microsoft skonstruowana tak, aby użytkownik jak najczęściej korzystał z nowych funkcji, do których nie jest przyzwyczajony. Wydaje się to interesującym sposobem na spopularyzowanie rozwiązań, które nijak mają się do wieloletnich przyzwyczajeń osób korzystających z systemu Microsoftu.

Obraz

Nie wiadomo jak dotąd czy system odznaczeń będzie obecny w finalnej wersji systemu, może być wykorzystywany tylko do jego doskonalenia na etapie wersji testowych. Niemniej wykorzystanie osiągnięć do swoistego sterowania sposobem korzystania użytkowników z systemu jest dla Microsoftu łakomym kąskiem. Nie od dziś wiadomo, że grywalizacja jest skutecznym sposobem nakłaniania ludzi do robienia rzeczy, których w przeciwnym wypadku nigdy by nie zrobili.

Być może program odznaczeń jest kolejnym etapem w ujednolicaniu systemu na różne urządzenia. Podobne rozwiązania są już przecież od dawna obecne na Xboksach. Na razie jednak można się opierać tylko na domysłach, gdyż Microsoft nie skomentował nowej funkcji Windowsa 10.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (86)