Zabawa w smartfony kosztowała Microsoft miliardy

Zabawa w smartfony kosztowała Microsoft miliardy

Zabawa w smartfony kosztowała Microsoft miliardy
25.05.2016 13:41, aktualizacja: 26.05.2016 10:42

W zeszłym tygodniu wyjaśniła się w dużej części przyszłość działu mobilnego Microsoftu. Korporacja przekazała prawa do produkcji ficzerfonów z logo Nokii Chińczykom, zaś smartfony i tablety z logo uznanego producenta będzie produkowało fińskie HMD. Dziś jednak Microsoft opublikował informacje, które można określić mianem podsumowania wieloletniej kampanii korporacji na rynku urządzeń i systemów mobilnych.

A bilans może być dla niektórych porażający, szczególnie jeśli chodzi o wynikające z całkowitej restrukturyzacji działu mobilnego cięcia kadrowe. Na blogu Microsoftu opublikowany został bowiem wpis, według którego w najbliższej przyszłości pracę straci ok. 1850 osób. Mowa przede wszystkim o fińskim oddziale działu mobilnego, który zatrudnia aktualnie 1350 osób.

Nie są to bynajmniej pierwsze tego typu redukcje Microsoftu. Ba, są one raczej skromne w porównaniu z zeszłorocznymi, kiedy prace straciło niemal 8 tys. pracowników. Cały wpis jest bardzo suchy, pozbawiony dodatkowych informacji, a „przewidywania” dotyczące przyszłości działu mobilnego ograniczają się jedynie do finansów i kwestii biznesowych, nie technicznych czy konsumenckich.

350177647642634177

Koszty inwestycji Microsoftu w rynek urządzeń mobilnych, począwszy od przejęcia smartfonowego biznesu Nokii, oszacował The Verge. Restrukturyzacja działu mobilnego, wypłaty dla jego pracowników, koszt przejęcia Nokii oraz szereg innych inwestycji, między innymi w rozwój samego mobilnego Windowsa został wyceniony na 8 miliardów dolarów.

Sami przedstawiciele korporacji oczywiście zarzekają się, że należeć do nich będzie przyszły rok, dzięki drugiej fali rocznicowej aktualizacji, która skupia się bardziej na mobilnym wariancie Windowsa, oraz przede wszystkim ze względu na Surface Phone’a. Jednak czy powyższy bilans może dawać nawet największym miłośnikom mobilnego Windowsa jakiekolwiek nadzieje na chwalebny powrót Microsoftu na rynek mobilny?

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (189)