Zagraj w Monument Valley – poznaj piękny świat paradoksalnych budowli

Zagraj w Monument Valley – poznaj piękny świat paradoksalnych budowli
Karolina Kowasz

16.05.2014 12:37, aktual.: 16.05.2014 18:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

O tym, jak trudno o dobre, wciągające i nietypowe tytuły na urządzenia z Androidem, wie każdy posiadacz takowego sprzętu. Warto więc przyjrzeć się produkcji Monument Valley ze studia ustwo, która zmusi do myślenia i z pewnością zabierze sporo czasu każdemu, kto się na nią zdecyduje.

Monument Valley Game Release Trailer by ustwo

W Monument Valley gracz wcieli się w cichą księżniczkę Idę, która przemierza fantastyczny świat, pełen paradoksalnych budowli w stylu dzieł M.C. Eschera. Jej celem będzie odkrycie ukrytych ścieżek i przechytrzenie tajemniczych wronich istot, które staną jej na drodze. Z każdym poziomem rozgrywka staje się coraz trudniejsza, a odnalezienie ścieżki mniej oczywiste. Niejednokrotnie trzeba będzie długo kombinować z ustawianiem platformy czy obracaniem poziomu, by dotychczas dziurawe ścieżki okazały się trasami do celu.

Grafika tytułu jest pastelowa, przyjemna dla oka. Dobór kolorów poszczególnych fragmentów budowli może momentami zaskakiwać graczy, ale wszystko ma swój cel. Wszystko jest tak dostosowane, by wywoływać różne złudzenia optyczne, na których tytuł bazuje. Są one kolejnym wyróżnikiem produkcji i stanowią o jej sukcesie na urządzeniach Apple'a.

Tytuł został doceniony przez wielu fanów, którzy na Tumblrze publikują swoje prace z nim związane. Niektóre z nich są naprawdę interesujące, warto się im przyjrzeć, tym bardziej, że rzadko zdarza się by gra na urządzenia mobilne doczekała się tylu fanartów.

Zdecydowaną wadą gry jest jej cena. Sklep Google Play oferuje ją za 15 złotych, zaś użytkownicy iPhonów i iPadów mogą ją mieć za niecałe cztery dolary. Co ciekawe, tytuł dostępny jest także na Kindle'a Fire w cenie 4,91 dolarów. Czy tytuł warty jest tej ceny to pytanie, na które będziecie musieli odpowiedzieć sobie sami. Jeżeli jednak kiedykolwiek zobaczycie go w promocji, nie wahajcie się, bo ciężko o równie wciągające gry na Androida.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)