Zakaz sprzedaży Samsung Galaxy Tab 10.1 w USA

27.06.2012 16:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ważna, chociaż nieciekawa wiadomość dla tych, którzy z wypiekami na twarzach śledzą wojny patentowe różnych firm, licząc wciąż w głębi duszy na świat, w którym ludzie swobodnie dzielą się między sobą pomysłami — Apple udało się postawić wreszcie na swoim i doprowadzić do zakazu sprzedaży tabletu Samsung Galaxy Tab 10.1 w Stanach Zjednoczonych. Tym samym pozbędzie się z rynku jednego z głównych rywali dla swoich iPadów.

Chociaż Samsung ma prawo do konkurowania, nie ma prawa konkurowania w sposób nieuczciwy, zalewając rynek produktami naruszającymi patenty - wydała oświadczenie sędzina Lucy Koh, która przyznała sprzętowemu gigantowi rację. To trochę sól na rany firmy po niedawnej nieudanej próbie zablokowania sprzedaży telefonów komórkowych Samsunga, który to ruch sąd z kolei uznał jednak za bardzo niekorzystny dla konsumentów.

Oczywiście należy spodziewać się apelacji. Samsung twierdzi, że zakaz nie jest w porządku, kiedy sprawa dotyczyła głównie wyglądu urządzenia, a przecież na produkt składa się wiele elementów. Jeśli Apple w dalszym ciągu będzie wystosowywać pozwy na bazie patentów na ogólne projekty, zagrożona jest innowacyjność i postęp technologiczny w przemyśle — zauważają Koreańczycy. Decyzja sądu odbije się na dochodach firmy, ale Samsung utrzymuje, że w nieznacznym stopniu, bowiem ma w swojej ofercie w końcu szeroki zestaw różnorakiego sprzętu, zaś w sprzedaży pozostaje przecież Galaxy Tab 10.1 II.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (36)
Zobacz także