"Zaklęcia" w iPhonie. Teraz każdy może być prawie jak Harry Potter

Harry Potter
Harry Potter
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Karolina Kowasz

22.01.2022 13:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Osoby, które nadal nie przestały czekać na swój list z Hogwartu, a do tego są właścicielami smartfonów Apple, mogą spróbować rzucić zaklęcia z pomocą Siri. Wirtualna asystentka reaguje na najpopularniejsze czary znane z uniwersum Harrego Pottera.

Jak informuje serwis NY Post, Siri domyślnie reaguje na dwie komendy, które działają podobnie do zaklęć, z których korzystali czarodzieje. W łatwy sposób można jednak dodać kolejne czary, na które Siri zareaguje. Wystarczy do tego aplikacja Shortcuts, którą wielu użytkowników iPhone'ów ma już na swoich smartfonach.

Lista zaklęć, na które reaguje Siri

Wśród czarów, które Siri jest w stanie zrozumieć, znalazły się te najpopularniejsze, czyli Lumos czy Nox. Osoby zapoznane z uniwersum czarodziejów zapewne domyślają się, w jaki sposób działają, ale na wszelki wypadek informujemy, że Lumos zapala latarkę w iPhonie, zaś Nox ją gasi.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by w prosty sposób dopisać kolejne komendy, które także będą działały podobnie jak zaklęcia z których korzystał Harry Potter i jego przyjaciele. Zanim jednak do tego przejdziemy, upewnijmy się, ze mamy włączoną wirtualną asystentkę i reaguje ona na wywołanie "Hey Siri".

Dodawanie zaklęć

Do ustawiania własnych komend niezbędna nam będzie aplikacja Shortcuts od Apple. Za jej pomocą użytkownik może dodawać własne, spersonalizowane akcje, które przyspieszają korzystanie ze smartfona.

Po zainstalowaniu programu i otworzeniu go, użytkownik musi kliknąć w ikonę plusa w prawym górnym rogu. Znajdzie tam opcję Dodaj czynność, z której trzeba skorzystać, by ustawić nowe zaklęcia dla Siri. W tym celu należy wybrać akcję, jaką ma wykonać Siri i przypisać jej konkretną nazwę, na przykład Lumos Maxima dla latarki z pełną jasnością czy Silencio dla wyciszania telefonu. Możliwości i naszą wyobraźnię ogranicza tylko zakres dostępnych działań Siri.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)