Zapaleńcy odtwarzają dokładnie Wiedeń w Minecrafcie, klocek po klocku

Zapaleńcy odtwarzają dokładnie Wiedeń w Minecrafcie, klocek po klocku06.11.2015 13:41
Zapaleńcy odtwarzają dokładnie Wiedeń w Minecrafcie, klocek po klocku

Minecraft w ostatnich latach chyba przestał być postrzegany jako prosta w założeniach gra o budowaniu i niszczeniu świata. Dostrzeżono możliwość wykorzystania projektu m.in. w edukacji, z zapałem swój czas przy produkcji wykupionego przez Microsoft studia Mojang spędzają także kartografowie czy geologowie, zachęceni dokonaniami domorosłych architektów. Na pewno docenią też tych wznoszących cyfrowy Wiedeń.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Tak jak zapewne wielu fanów strzelanek zaczynało niegdyś w edytorach map do nich od odtworzenia swojego bezpośredniego otoczenia, tak młodzi oraz ambitni Austriacy z zegarmistrzowską precyzją od dwóch lat skrzętnie odbudowują na serwerze gry swą stolicę. Ogrom pracy włożony w projekt można poglądowo podziwiać bezpośrednio w przeglądarce. Pomysłodawcy inicjatywy, 5 osób w składzie podstawowym plus kilku pomocników, starają się zbudować wszystko w skali 1:1. Do końca przyszłego roku powinniśmy móc udać się na wirtualną wycieczkę po większej części znanej metropolii.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Projektanci dysponują szczegółowymi planami miasta, na których rozkładają różne sześciany, starając się zbliżyć obiekty wyglądem do tych z rzeczywistości. Najwięcej uwagi przyłożono na początku do najbardziej rozpoznawalnych miejsc i zabytków, z czasem dorabiając pozostałe budynki czy drogi. Po Dunaju pływają nawet już promy wycieczkowe, zaś dźwigi w dzielnicach pokazują, że w danym miejscu Wiedeń się rozbudowuje. Niebawem powinny rozpocząć się też prace chociażby nad systemem kanalizacji, umożliwiającym również przemieszczanie się. Kwestia dodatkowych par rąk do pracy, których z uwagi na rosnąca popularność inicjatywy pewnie teraz nie braknie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Miejmy nadzieję, że projekt do działania zainspiruje szybko polską młodzież. Jest w końcu tyle ciekawych miejscowości, aż proszących się o przeniesienie do Minecrafta. Miło byłoby zwiedzić katowicki spodek nie tylko przy okazji IEM, na wielką Warszawę nie ma przecież cwaniaka, na serwerze smog nie zagrozi w kanciastym Krakowie, a w oszczędnej graficznie Łodzi nie będzie się co bać meneli, tak jak niedawno filmowcy...

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)