"Zarabiajmy dużo", czyli grupa na Facebooku do wyłudzania pieniędzy

"Zarabiajmy dużo", czyli grupa na Facebooku do wyłudzania pieniędzy

fot. dobreprogramy
fot. dobreprogramy
Arkadiusz Stando
04.03.2021 15:51

Na początku stycznia pisaliśmy o wpisach na facebookowych grupach, które służyły do przejmowania kont. Wykradzione konta przestępcy najprawdopodobniej wykorzystywali do ataków "na BLIK-a". Teraz pojawiło się nowe zagrożenie – grupy, na których oszuści oferują łatwy zarobek.

Jeden z redakcyjnych kolegów otrzymał dziś zaproszenie na Facebooku do grupy "ZARABIAJMY DUŻO". Wysłała je osoba, której konto zostało wcześniej przejęte, a przynajmniej tak wynika z niektórych jej wpisów. Niewykluczone, że kradzieży dokonała ta sama grupa ludzi, która w styczniu udostępniała "nagrania gwałtu". Nie mamy jednak bezpośrednich dowodów na powiązanie.

Na utworzonej grupie, w chwili pisania artykułu zebrały się już 3 tysiące użytkowników. Znajdziemy na niej wpisy, których bardzo skrupulatnie pilnuje moderator. Reklamują one "zarabianie w internecie", czy nawet pomnażanie pieniędzy. "Wpłacacie 50zł i zyskujecie dużo więcej! Zarobiłam około 15 tysięcy!" - brzmi jeden z wpisów.

Obraz

Na zdjęciu widzimy sporo gotówki, a w komentarzach odzywają się kolejne fałszywe/przejęte konta. Sugerują, że również udało im się zarobić duże sumy w bardzo krótkim czasie i niewielkim kosztem. Więcej komentarzy nie znajdziemy, ponieważ sprytny administrator zablokował możliwość ich dodawania. Co więcej grupa powstała zaledwie kilka godzin temu, a już zgromadziła ponad 3 tysiące użytkowników.

Obraz
Obraz

Przy każdym z wpisów znajdują się 3 linki, które przenoszą nas na strony wirtualnych kasyn. Tam z kolei użytkownik kuszony jest sporymi zyskami, a także wysokimi bonusami na start. Według komentarzy na grupie, można wygrywać codziennie po kilka tysięcy. Nie bylibyśmy jednak tak optymistyczni. Zachęcamy natomiast ostrzec bliskie wam osoby, które mogą być narażone na tego typu internetowe chwyty.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)