Zarobił na Android Market

Zarobił na Android Market

02.03.2010 12:00

Może nie fortunę, ale uczciwe pieniądze - jeden z deweloperów sprzedających aplikacje w sklepie dla telefonów z systemem Google’a ogłosił swoje wyniki finansowe. Okazuje się, że pieniądze można zarabiać nie tylko w App Store.

Edward Kim, twórca aplikacji Car Locator, zarobił na sprzedaży swojego programu w Android Market ponad 13 tys. dolarów. To niewiele w porównaniu z firmami jak Trism, które w App Store zarabiają rocznie 250 tys. dolarów. Jednak biorąc pod uwagę ilość aplikacji i użytkowników w obu e-sklepach, producentowi Car Locator udało się zarobić sporą sumę.

Car Locator to program, który umożliwia lokalizowanie samochodu za pomocą GPS na mapie. Dzięki temu użytkownik nigdy nie zgubi się na parkingu przed supermarketem. Nie będzie miał też problemu z przypomnieniem sobie, gdzie zostawił auto, odwiedzając znajomych. Car Locator dodatkowo informuje o wykupionym na parkingu czasie. Aplikację ściągnęło z Android Market ponad 70 tys. osób. Prawie 7 tys. z nich zdecydowało się zapłacić 1,99$ za program.

Ilość osób zainteresowanych aplikacjami na Androida wciąż wzrasta. Wprawdzie w sklepie dostępnych jest obecnie około 14 tys. aplikacji (w App Store 130 tys.), to jednak Android jest jednym najpopularniejszych systemów dla smartphone’ów. Za jego pośrednictwem w styczniu tego roku odbyło się 21% połączeń z Internetem wśród posiadaczy telefonów komórkowych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)