Zbliża się premiera nowego Final Cut Pro

Zbliża się premiera nowego Final Cut Pro

06.04.2011 15:02

Możliwe, że przewidywana na pierwszą połowę tego roku premiera kolejnej wersji Final Cut Pro będzie miała miejsce podczas konferencji NAB 2011.

Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że Apple intensywnie pracuje nad kolejną wersją Final Cut Pro — profesjonalnego oprogramowania do montażu i edycji filmów. Być może aplikacja zostanie zaprezentowana podczas konferencji NAB 2011, która będzie miała miejsce 9 kwietnia w Las Vegas. Jak czytamy na stronach The Final Cut Pro User Group, podczas spotkania pojawi się bardzo wyjątkowy gość. Będzie nim najprawdopodobniej przedstawiciel firmy Apple, który miałby zaprezentować Final Cut Pro 8. Co więcej, ze sponsorowania imprezy wycofały się takie spółki jak Avid, Canon czy Autodesk. Powodem jest niechęć firmy Apple do dzielenia sceny z konkurentami.

Nowy Final Cut, jak informowaliśmy pod koniec lutego, będzie znacznie różnił się od poprzednich wersji — zarówno pod względem interfejsu jak i funkcji. Jedną z ważniejszych zmian jest całkowite przejście na architekturę 64-bitową. Ze względu na zmiany wprowadzane w warstwie QuickTime, niektóre nowe funkcje Final Cut Pro będą dostępne jedynie na systemie Mac OS X 10.7 (Lion), chociaż z programu będzie można korzystać także na wersji 10.6 systemu. Ostatnia aktualizacja Final Cut Studio ukazała się we wrześniu zeszłego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)