Zbliża się premiera Office 2010

Zbliża się premiera Office 2010

10.05.2010 11:58

W środę oficjalna premiera pakietu biurowego Office 2010. Firma wprowadzi też niedługo darmowe wersje zestawu programów do tworzenia i edytowania dokumentów. W ten sposób chce walczyć z bezpłatnymi usługami takimi jak Google Docs.

W środę podczas specjalnego spotkania w studio NBC w Nowym Jorku rozpocznie się oficjalna premiera i sprzedaż pakietu Office 2010 dla klientów biznesowych. Pozostali użytkownicy będą mogli nabyć zestaw programów biurowych w czerwcu, przy czym dokładna data nie jest jeszcze znana. Za miesiąc pojawi się też darmowa usługa Office Web Apps. To zestaw aplikacji, które umożliwiają dostęp do dokumentów i ich edycję z innego komputera. Microsoft chce również, aby w nowych komputerach instalowana była bezpłatna edycja pakietu biurowego - Office Starter 2010. W jej skład wejdą okrojone wersje Worda i Excela. Aplikacje będą wyświetlały reklamy, a ich główną funkcją ma być zachęcenie klienta do kupna pełnej wersji pakietu Microsoftu.

Zestaw programów biurowych Office jest jednym z najbardziej dochodowych źródeł dla firmy z Redmond. Jak podaje The Seattle Times, pakiet przynosi ponad połowę zysków z działalności operacyjnej Microsoftu - aż 12 mld dolarów w zeszłym roku. W sumie ze wszystkich legalnie nabytych wersji programu korzysta ponad 500 mln osób na całym świecie. Obecnie jednym z największych zagrożeń dla pakietu jest Google Docs, darmowa usługa pozwalająca na tworzenie i edytowanie dokumentów w Sieci. W połowie kwietnia Google wprowadził nowe funkcje takie jak np. praca w grupie nad plikiem w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że jednocześnie nad danym dokumentem może pracować kilka osób, a zmiany wprowadzane są automatycznie do pliku, który edytują. Microsoft, jeśli nie chce przegrać z rozwiązaniami firmy Google, musi coraz więcej inwestować w usługi internetowe. Być może krokiem w tę stronę będzie Office 2010.

Transmisję z premiery Office 2010 będzie można obejrzeć w Internecie 12 maja o godzinie 19.00 naszego czasu. Premierę rozpocznie Stephen Elop, szefa działu Business Division w firmie Microsoft.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)