ZBOX Sphere OI520, czyli świetnie wyglądający kulisty komputer od firmy Zotac

ZBOX Sphere OI520, czyli świetnie wyglądający kulisty komputer od firmy Zotac

22.05.2014 17:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Zotac do swojej oferty wprowadziła nietypowo wyglądający, miniaturowy komputer. Model ZBOX Sphere OI520 wyróżnia się kulistą obudową. Czy znajdą się chętni na taki sprzęt?

Większość dostępnych na rynku urządzeń pod względem designu nie wyróżnia się z tłumu. Jednak co jakiś czas pojawiają się ciekawe konstrukcje, które potrafią dość mocno zapaść w pamięć. Wiele osób twierdzi, że na rynku komputerów osobistych najbardziej wyróżniają się produkty Apple'a. Tej firmie zawdzięczamy chociażby zaprezentowanego w 2013 roku, MacPro, czyli komputer zamknięty w obudowie o kształcie zbliżonym do walca. Oczywiście ciekawe urządzenia znajdziemy też u innych producentów. Jeśli ktoś szuka niewielkiego komputera w kształcie kuli to warto zainteresować się nowym urządzeniem od Zotaca.

Obraz

ZBOX Sphere OI520 na pierwszy rzut oka przypomina Nexusa Q, ale w przeciwieństwie do tej zabawki z systemem Android, możliwości sprzętu od Zotaca są całkiem spore. W wersji podstawowej, w środku znajdziemy dwurdzeniowy procesor Intel Core i5 4200U 1,6 GHz (w trybie Turbo 2,6 GHz), jednak brakuje dysku twardego oraz pamięci operacyjnej. Natomiast w modelu PLUS, oprócz tego samego CPU, dodatkowo do dyspozycji dostaniemy 4 GB pamięci RAM oraz dysk twardy o pojemności 500 GB (5400 RPM). Na kulistej obudowie producent umieścił następujące złącza: 3 x USB 2.0, 4 x USB 3.0, HDMI oraz RJ45. Dodatkowo znajdziemy też czytnik kart pamięci 4-w-1 i standardowe gniazda słuchawek i mikrofonu. Do łączności z bezprzewodową siecią i innymi urządzeniami posłużą nam moduły WiFi 802.11ac oraz Bluetooth 4.0. Niestety ceny nie przedstawiają się zbyt atrakcyjnie, za wersję podstawową zapłacimy 399 euro, natomiast za tą z dopiskiem „PLUS” 469 euro.

Obraz

Zotac ZBOX Sphere OI520 jest jedną z ciekawszych konstrukcji dostępnych na rynku. Takie urządzenie bez obaw możemy postawić na biurku i nie martwić się, że koło naszego monitora stanie brzydka, duża, czarna skrzynka. Firmie Zotac udało się stworzyć jeden z lepiej wyglądających, niewielkich komputerów. Wydajność do zastosowań typowo domowych powinna w zupełności wystarczyć, a ze względu na bogatą liczbę złączy nie powinniśmy mieć żadnego problemu z podłączeniem wszystkich potrzebnych urządzeń. Jednak czy ktoś zdecyduje się na wydanie minimum 399 euro na ten kulisty komputerek?

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)