Zbyt dużo otwartych kart? Wkrótce Firefox będzie je hibernował

Zbyt dużo otwartych kart? Wkrótce Firefox będzie je hibernował

Zbyt dużo otwartych kart? Wkrótce Firefox będzie je hibernował
12.08.2015 17:06, aktualizacja: 12.11.2015 10:57

W ramach prowadzonej przez Mozillę inicjatywy Idea Town, testowana jest aktualnie bardzo interesująca funkcja Firefoksa pozwalająca na efektywne zarządzenie treściami, z którymi użytkownik nie może z różnych powodów zapoznać się w momencie trafienia na nie wśród zasobów Sieci. Ze SnoozeTabs można już korzystać jako rozszerzenia, ale skoro program trafił do Idea Town, to bardzo możliwe, że pojawi się jako wbudowana w przeglądarkę funkcja w którymś ze stabilnych wydań Firefoksa.

SnoozeTabs opiera się na prostym pomyśle, jednak funkcjonalność samego programu jest dość rozbudowana. W momencie otwarcia karty, z którą użytkownik Firefoksa chce zapoznać się później, wystarczy, że kliknie na przycisk w interfejsie przeglądarki. Wówczas będzie on miał możliwość wybrania momentu, w którym pojawi się komunikat przypominający o danej stronie. Następnie dana karta zamknie się.

Obraz

Za odpowiednio rozbudowane można uznać opcje wyboru terminu, w którym przeglądarka ma przypomnieć o „uśpionej” karcie. Poza tak konkretnymi terminami jak wieczorem, jutro czy w przyszłym tygodniu, można także wybrać bliżej niesprecyzowane kiedy indziej, gdy będę wolny (w sytuacji, gdy użytkownik spędzi na Facebooku czy Reddicie ponad 20 minut) czy po prostu konkretnego, wybranego przez użytkownika dnia.

Ponadto SnoozeTabs oferuje podobne możliwości w przypadku zakładek. Twórcy programu wyszli bowiem z założenia, że przeciętny użytkownik dodaje witrynę do ulubionych z dwóch powodów: chce odwiedzać daną stronę wielokrotnie i przez długi czas bądź nie ma czasu zapoznać się z jej treścią w danej chwili i „zostawia ją sobie na później”. To właśnie dla tych drugich została przygotowana opcja uśpienia także dodanych już wcześniej zakładek. W praktyce odbywa się to poprzez dodanie do menu kontekstowego w tradycyjnym menedżerze zakładek nowych pozycji związanych ze SnoozeTabs.

Wkrótce program będzie także wykorzystywał synchronizację pomiędzy urządzeniami. Dzięki temu komunikaty o „wybudzeniu” danej karty będą mogli otrzymywać także użytkownicy mobilnego Firefoksa na Androidzie. Możliwe to będzie także bez dostępu do Sieci. SnoozeTabs, który być może już wkrótce będzie stanowił jedną z najbadziej innowacyjnych domyślnie dostępnych funkcji Firefoksa, można aktualnie testować jako rozszerzenie poprzez pobranie go z serwerów Mozilli.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)