Zdalny dostęp do komputera z poziomu Chrome

Zdalny dostęp do komputera z poziomu Chrome

10.10.2011 12:54, aktualizacja: 10.10.2011 16:42

Z poziomu e-sklepu Chrome Web Store można pobrać ciekawe rozszerzenie umożliwiające zdalny dostęp do komputera z poziomu przeglądarki internetowej.

Chrome Remote Desktop, bo tak nazywa się rozszerzenie, dostępny jest obecnie w wersji beta. Warto jednak przyjrzeć się rozwiązaniu już teraz, ponieważ oferuje ono ciekawą funkcję zdalnego dostępu do komputera. Z poziomu przeglądarki Chrome możemy nie tylko połączyć się z innym pecetem, ale również wykonywać zdalnie podstawowe funkcje takie jak uruchamianie programów czy dostęp do zapisanych plików. Oprócz tego możemy na przykład udostępnić innym użytkownikom możliwość przyglądania się pracy komputera.

Jak na dodatek dla przeglądarki, Chrome Remote Desktop jest całkiem spory - zajmuje niemal 20 MB. Aby korzystać z rozszerzenia, należy najpierw nadać mu uprawnienia dostępu do komputera. Dodatkowi możemy również zezwolić na dostęp do naszej poczty Gmaila. W celu udostępnienia pulpitu otrzymujemy generowany kod, który następnie należy podać odpowiedniej osobie. Oczywiście, również ona musi korzystać z Chrome Remote Desktop. Poza tym należy nadmienić, że każde połączenie między komputerami jest szyfrowane.

Narzędzie przyda się przede wszystkim administratorom sieci, ale może być także ciekawym rozwiązaniem dla zwykłych użytkowników. Rozszerzenie dostępne jest między innymi w języku polskim, w takich platformach jak Windows, Linux, Mac OS X, a także Chrome OS. Oprócz samego dodatku, udostępniono również jego kod źródłowy w ramach projektu Chromium. Rozszerzenie może obecnie działać niestabilnie, warto jednak przetestować nowe rozwiązanie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)