Zdjęcia Google na I/O: Google będzie drukować fotoalbumy

Zdjęcia Google na I/O: Google będzie drukować fotoalbumy

Zdjęcia Google na I/O: Google będzie drukować fotoalbumy
17.05.2017 20:07

Na konferencji I/O zaprezentowano także nowe możliwości Zdjęć Google. Skupiają się one przede wszystkim na aspektach społecznościowych. Odtąd Zdjęcia mają być nie tylko galerią, edytorem, ale także – a jakże – asystentem, który zaproponuje podzielenie się fotografiami.

350199989089298369

W Zdjęciach Google pojawią się przypomnienia o możliwości rozesłania obrazków do znajomych, gdy algorytmy rozpoznają ich na zdjęciach. Odpowiednie osoby otrzymają powiadomienia, a jeśli nie są użytkownikami Zdjęć, wysłany zostanie do nich SMS.

Drugą nowość stanowi współdzielone biblioteki. Użytkownik będzie mógł udostępnić całą zawartość komuś innemu. Możliwe będzie także automatyczne udostępnianie zdjęć w oparciu o rozpoznawanie twarzy. Wówczas każde nowe zdjęcie, gdy rozpoznana będzie na nim wskazana przez użytkownika osoba, będzie udostępnianie automatycznie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Google wprowadziło także udogodnienia w kwestii... wywoływania zdjęć. Wystarczy zaznaczyć zdjęcia, a algorytmy Zdjęcia automatycznie wybiorą najlepsze z nich. Później należy wybrać, czy album ma zostać oprawiony w twardą czy w miękką okładkę i oczekiwać paczki. Cena tak przygotowanego albumu to 10 dolarów. Na razie takie możliwości dostępne są tylko w USA, ale Google zapowiedziało już rozszerzenie dostępności.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)