Zdjęcia Google wkrótce z powiększaniem odtwarzanego wideo

Zdjęcia Google wkrótce z powiększaniem odtwarzanego wideo25.12.2019 10:38
Zdjęcia Google dostaną powiększanie odtwarzanego wideo (fot. Google)
Zdjęcia Google dostaną powiększanie odtwarzanego wideo (fot. Google)

Czy kiedyś powiększaliście na smartfonie lub tablecie fragment obrazu podczas odtwarzania wideo? Ja może kilka razy. Jeśli używacie czasem jako odtwarzacza Zdjęć Google, to wkrótce zagości w nich taka opcja.

Nową funkcję wyśledziła społeczność XDA Developers. Namierzyli ją i ręcznie włączyli w Google Photos 4.33. Normalnie kompilacja 4.33 nie zawiera tego udogodnienia, bo Google go nie aktywowało. Mimo uwzględnienia odpowiedniego kodu w aplikacji.

Nowe gesty w odtwarzaczu wideo Zdjęć Google

W obecnej chwili możemy dowolnie powiększać zdjęcia podczas ich przeglądania. Wtedy gesty uszczypnięcia i przesuwania działają w porządku, ale przy oglądaniu wideo nie ma reakcji. Obraz co najwyżej możemy obracać z całym telefonem. Uwzględniając orientację pionową i poziomą urządzenia, odtwarzany klip ma zdecydowanie inne wymiary, ale to tylko dostosowanie do trzymania w ręku smartfonu, a nie prawdziwy mechanizm powiększania.

Użytkownicy forum XDA wykonali nawet krótką animację, która jest pokazem działania nowej funkcji. Nie wiemy, kiedy na dobre trafi do Zdjęć Google. Możliwe, że w Polsce jeszcze później. Kilka ostatnich funkcji Google Photos dostępnych od dłuższego czasu w USA jest wprowadzanych ze sporym opóźnieniem do naszego wydania Zdjęć Google.

Przynajmniej nie ma mowy o jakimś przełomowym wydarzeniu. Powiększanie odtwarzanego wideo nie jest nawet dostępne w części konkurencyjnych aplikacji. Wielu ludzi nie korzysta z tego wcale lub robi to okazjonalnie. Mimo wszystko byłoby miło, gdyby Google wprowadzając ten mechanizm w jednej z kolejnych aktualizacji, nie kazał tak długo czekać Polakom.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)