Zdobywaj gole niczym Lewandowski, biegnij do sklepu po swoją grę FIFA 16

Strona głównaZdobywaj gole niczym Lewandowski, biegnij do sklepu po swoją grę FIFA 16
24.09.2015 17:54
Zdobywaj gole niczym Lewandowski, biegnij do sklepu po swoją grę FIFA 16

Sportową sensacją ostatnich dni jest bez wątpienia Robert Lewandowski, który w meczu Bayern Monachium kontra VfL Wolfsburg strzelił przeciwnikowi 5 goli w 9 minut. Fenomen polskiego piłkarza, budowany teraz w mediach społecznościowych, ogólnie Internecie i prasie, stanowi idealne tło pod premierę gry FIFA 16. Ta wreszcie pojawiła się w sklepach. Tytuł debiutuje w wersji PC oraz na konsole starej i obecnej generacji.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Twarzą polskiej edycji kolejnego wydania znanej serii został w tym roku jednak Arkadiusz Milik. Rodzima wersja po raz kolejny oferuje pełne polskie udźwiękowienie, przy czym zaszły zmiany w temacie komentarza. Dynamicznie akcję na wirtualnej murawie kwitować będzie duet Dariusz Szpakowski oraz Jacek Laskowski. Przez przeszło miesiąc obaj doskonale rozpoznawalni z widowisk sportowych panowie nagrywali tysiące linijek tekstu (samych nazwisk było 8 tysięcy), aby podnieść grę na zupełnie nowy poziom. Ponoć mecze wypadają teraz naprawdę bardzo realistycznie.

FIFA 16 – jak powstał nowy polski komentarz

Rzecz jasna wynika to również z szeregu zmian czysto technicznych. Jak co roku, wielu szlifów doczekały się mechanizmy samej rozgrywki. Do silnika napędzający produkcję, odpowiadający za zgodne z prawdą zachowywanie się zawodników oraz piłki w trakcie starć, wprowadzono między innymi zestaw nowych animacji, kiwek bez piłki, zagrań czy opcji taktycznych, aby jeszcze lepiej i dokładniej dało kontrolować się sytuację w każdej części boiska. Co dobre, FIFA 16 poprowadzi też za rękę tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z komputerową lub konsolową piłką nożną. Przygotowano teraz specjalny samouczek w celu szybkiego wpajania podstawowych zasad zachowania na murawie.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Z ważniejszych nowinek należy niewątpliwie wymienić także wprowadzenie do zabawy drużyn kobiecych, oczywiście ze szczegółowo odtworzonymi zawodniczkami. W trybie kariery pojawiły się turnieje przedsezonowe, nowe możliwości trenowania piłkarzy i szereg wypatrywanych przez graczy możliwości, bo EA postanowiło wyjść naprzeciw ich uwagom. Ponadto przebudowano też tryb tworzenia własnej drużyny marzeń, jak również dorzucono kilka nowych stadionów. Więcej zmian odkryjecie stopniowo sami.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

O czym należy pamiętać to fakt, że ze względu na ograniczenia sprzętowe, wersje PS3 i Xbox 360 gry pozbawione są pewnych opcji. Za najpełniejsze, plus rzecz jasna takie najpiękniejsze, uznawać należy edycje PC, PS4 oraz Xbox One. Jeśli chodzi o komputerowe wymagania minimalne gry to prezentują się one następująco:

 • System Windows 7/8/8.1 64-bit
 • Procesor Intel Core i3-2100 3.1 GHz lub AMD Phenom 7950 2.8
 • Karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 650 lub ATI Radeon HD 5770
 • 4 GB RAM
 • 15 GB wolnego miejsca na dysku twardym

Jak dobrze będzie działać komuś produkcja na PC można przekonać się pobierając jego bezpłatne demo. W tym przypadku nie przyjdzie inwestować więc w ciemno.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)