Zegarkowa moda: LG zaokrągla tarczę, Samsung wykrzywia ekran

Zegarkowa moda: LG zaokrągla tarczę, Samsung wykrzywia ekran

Zegarkowa moda: LG zaokrągla tarczę, Samsung wykrzywia ekran
25.08.2014 14:30

Tegoroczne targi IFA dla miłośników smartwatchy zapowiadają się bardzo interesująco. Możliwe, że oprócz Moto 360 i zegarka od ASUS-a, zaprezentowane zostaną przynajmniej jeszcze dwa modele - LG G Watch R z okrągłą tarczą oraz Samsung Gear 3 z zakrzywionym ekranem.

Smartwatche stają się coraz popularniejsze, inteligentny zegarek w ofercie chce mieć każdy większy producent urządzeń mobilnych. Własne modele zapowiedziały już firmy ASUS, Motorola oraz HP i OnePlus. Większość zegarków ze względu na kształt tarczy możemy podzielić na dwie grupy – okrągłe i prostokątne. Producenci nie zdecydowali się na jedno rozwiązanie i proponują nam urządzenia należąco do obu grup. Obecnie jeszcze ciężko jest wybrać, który kształt jest bardziej komfortowy i raczej możemy głównie kierować się wyglądem. Do szybko powiększającego się rynku tych urządzeń dołączą kolejne dwa nowe modele, od firm, które w swojej ofercie mają już smartwatche.

Pierwszy inteligentny zegarek to LG G Watch R. Nowy smarwatch od LG ma być lepiej wykonany od swojego poprzednika - LG Watch G i w przeciwieństwie do niego będzie posiadał okrągłą tarczę, tak jak Moto 360. Mamy otrzymać też bardziej elegancki wygląd.

Inteligentny zegarek od LG będzie działał pod kontrolą Android Wear, a więc dostaniemy bardzo dobrą synchronizację z urządzeniami z Androidem oraz usługami Google. Nie musimy też obawiać się, że producent zastosuje nakładkę na system, która negatywnie wpłynie na jego działanie, firma Google zabroniła stosowania tego elementu w Android Wear. Zegarek zostanie zaprezentowany na zbliżających się targach IFA w Berlinie, na których powinniśmy zobaczyć jeszcze kilka innych smartwatchy.

Drugim modelem jest Samsung Gear 3, kolejny już inteligentny zegarek w ofercie południowokoreańskiego giganta. Elementem wyróżniającym na tle konkurencji ma być zakrzywiony wyświetlacz. Samsung ma zastosować prostokątny ekran Super AMOLED, który powinien zapewnić wysoką jasność i bardzo dobre nasycenie kolorów. Poprzedni model – Gear 2 posiadał aparat, jednak w nadchodzącym Gear 3 ten element ma zostać usunięty. Ten smartwatch będzie posiadał fizyczny przycisk home, podobny do tego jaki firma stosuje w swoich smartfonach.

Samsung Gear Fit
Samsung Gear Fit

Mimo iż Samsung ciągle odkłada premierę pierwszego smartfona działającego pod kontrolą Tizen OS, to nadal w inteligentnych zegarkach stosuje właśnie ten system operacyjny zamiast Android Wear. Również Gear 3 podobnie jak poprzedni model będzie działał pod kontrolą Tizen OS. Możliwe, że ten zegarek zostanie zaprezentowany we wrześniu, a więc jest spora szansa, że już na targach IFA.

W ciągu najbliższym miesięcy z pewnością zobaczymy kilka nowych modeli inteligentnych zegarków. Tymi urządzeniami interesuje się coraz więcej producentów i jak się okazuje nie wszyscy chcą stosować Android Wear i starają się promować własne rozwiązania. Możliwe, że zabronienie przez Google modyfikowania tego systemu operacyjnego zniechęca chociażby Samsunga, który w przypadku smartfonów i tabletów z Androidem stara się promować TouchWiz i inne własne rozwiązania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)