Zespół Mercedes-AMG Petronas Esports ogłasza skład kierowców na 2021 r.

Zespół Mercedes-AMG Petronas Esports ogłasza skład kierowców na 2021 r.

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Redakcja
01.02.2021 13:35, aktualizacja: 02.02.2021 13:39

Zespół Mercedes-AMG Petronas Esports ma przyjemność ogłosić nowy skład swoich „wirtualnych” zawodników na 2021 r. Jarno Opmeer, aktualny mistrz kierowców F1 Esports Pro Series, oraz Dani Moreno, „debiutant roku” z tej samej serii, dołączą do ekipy i będą rywalizować w jej barwach wspólnie z Bono Huisem, który reprezentuje Mercedesa w kilku e-sportowych seriach od 2020 r.

Jarno Opmeer

Zanim 20-letni Jarno Opmeer przeszedł do świata wirtualnych wyścigów, miał okazję ścigać się w „prawdziwym” świecie. Trzykrotnie wygrał holenderskie mistrzostwa kartingowe i brał udział w wyścigach Formuły 4 oraz Formuły Renault 2.0. W 2019 r. zadebiutował w F1 Esports, ale dopiero zeszłoroczny sezon mistrzostw okazał się dla niego bardzo pomyślny – Jarno ośmiokrotnie stawał na podium i odniósł cztery zwycięstwa. Ostatecznie zdobył tytuł mistrzowski wśród kierowców F1 Esports Pro Series 2020.

„Nie mogę doczekać się rozpoczęcia współpracy z zespołem Mercedesa” – powiedział Jarno. „Zakulisowo rozpoczęliśmy już przygotowania do Virtual Grands Prix i serii wyścigów Formuły E. Czuję, że jestem w niezwykle ambitnym i utalentowanym zespole. W tym roku spróbuję maksymalnie wykorzystać swój e-sportowy potencjał”.

Dani Moreno

Dani Moreno po raz pierwszy wystartował w F1 Esports Series w 2020 r. Jego imponujące występy sprawiły, że został okrzyknięty „debiutantem roku”. Już w pierwszym wyścigu 20-letni Hiszpan zdobył swoje pierwsze punkty, a w całym sezonie zgromadził ich aż 70 – wykazując talent najwyższej próby.

„Dołączenie do jednego z najlepszych zespołów na świecie, rywalizowanie ramię w ramię z najlepszymi kierowcami – to coś naprawdę niesamowitego” – powiedział Dani. „Jestem niesamowicie dumny, że należę do ekipy Mercedesa i zamierzam pracować tak ciężko, jak to tylko możliwe. Chcę »wykręcić« maksymalne wyniki, tak dla zespołu, jak i dla siebie. Mam też nadzieję, że będę mógł wiele nauczyć się od Jarno i Bono – i dzięki temu stanę się lepszym kierowcą”.

Bono Huis

Dla 26-letniego Holendra to drugi sezon w barwach Mercedes-AMG Petronas Esports. Bono Huis udowodnił swój talent w swoim pierwszym zawodowym występie z ekipą Mercedesa w czerwcu 2020 r., startując w wyścigu All-Star Series 2, kiedy zdobył tytuł mistrza Sim Masters. Reprezentując trójramienną gwiazdę w zeszłorocznym sezonie F1 Esports Pro Series, zajął 12. miejsce w „generalce”.

„Bardzo się cieszę, że mogę kontynuować pracę w zespole” – powiedział Bono. „Kiedy w zeszłym roku dołączyłem do ekipy, mieliśmy dobry start i w kilku seriach odnieśliśmy obiecujące wyniki. Niestety, nie osiągnęliśmy naszych celów w F1 Esports Series, więc w tym roku chcemy to poprawić. Dołączenie do nas Jarno i Daniego jest niezwykle ekscytujące i powinno pomóc nam w rozwoju na wszystkich platformach. Czeka nas pracowity rok, ale i tak nie mogę doczekać się wyścigów!”.

James Vowles

„Z nowymi kierowcami mamy bardzo silny skład – a to podkreśla nasze ambicje w świecie e-sportu. Jesteśmy tu, by konkurować z czołówką, w wielu kategoriach” – powiedział James Vowles, dyrektor strategii wyścigowej w zespole Mercedes-AMG Petronas F1. „Jarno wygrał serię F1 Esports 2020, przez cały sezon spisywał się znakomicie. Przy okazji pokazał, że jest silny również na innych platformach. Dani zaliczył imponujący debiutancki sezon, zajmując podium na Silverstone. Sezon skończył w pierwszej dziesiątce, poprawiając się z wyścigu na wyścigu. Bono odegrał ważną rolę w naszej e-sportowej kampanii F1 w 2020 r. i zaprezentował wysoką formę na innych platformach, zwłaszcza na rFactor oraz podczas zeszłorocznego wyścigu Formuły E w Home Challenge (z ang. domowe wyzwanie – przyp. tłum.)”.

Zwiększenie konkurencji w środowisku e-sportu

Zespół Mercedes-AMG Petronas F1 rozpoczął swój e-sportowy program w 2018 r., kiedy po raz pierwszy przystąpił do F1 Esports Series. „Świeża” ekipa odniosła inauguracyjne zwycięstwo w mistrzostwach konstruktorów. Sezon 2019 okazał się bardziej wymagający. Rok 2020 ekipa rozpoczęła pośród silnych rywali i ostatecznie zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji konstruktorów. W ciągu ostatnich miesięcy zespół Mercedes-AMG Petronas Esports znacznie zmodernizował swoje centrum szkoleniowe e-sportu i nawiązał współpracę z wiodącymi markami w celu stworzenia specjalnego, wirtualnego środowiska wyścigowego. Ekipa wprowadziła m.in. karty graficzne AMD, kokpity wyścigowe Sim-Lab, urządzenia peryferyjne SteelSeries, sprzęt Overclockers PC i kierownice Simucube. Rozwiązania te pomogły w stworzeniu spójnego cyfrowego środowiska wyścigowego o niewielkich opóźnieniach – środowiska, które stanowi wierne odzwierciedlenie „prawdziwego” motorsportu.

Informacje na temat zespołu Mercedes-AMG Petronas Esports

Mercedes-AMG Petronas Esports to e-sportowy zespół ekipy Formuły 1 Mercedes-AMG Petronas. Jego baza mieści się w ośrodku budowy podwozi w brytyjskim Brackley, gdzie powstało specjalne e-sportowe centrum szkoleniowe, zapewniające zawodnikom najnowocześniejszy sprzęt i wsparcie w rozwoju, treningach i rywalizacji. Centrum jest zintegrowane ze środowiskiem symulatora F1, gdzie kierowcy Formuły 1 we współpracy z inżynierami wykorzystują wiedzę zdobytą w wirtualnym świecie do doskonalenia „prawdziwego” bolidu F1.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)