Złotówki w iTunes i App Store: Polacy zapłacą więcej w sklepach Apple

Złotówki w iTunes i App Store: Polacy zapłacą więcej w sklepach Apple

Złotówki w iTunes i App Store: Polacy zapłacą więcej w sklepach Apple
19.05.2017 10:41, aktualizacja: 19.05.2017 11:05

Apple poinformowało dziś, że wkrótce transakcje w App Store, iTunes, iBook Store i Apple Music będzie można realizować w złotówkach. Ponadto w polskiej walucie będzie można także opłacać usługę iCloud.

Nie został sprecyzowany konkretny termin, jednak sporych zmianach w sklepach Apple możemy się spodziewać lada moment. Apple deklaruje, że wszystkie zamówienia w przedsprzedaży, jak również subskrypcje, zostaną przewalutowane automatycznie i nie będą wymagały jakichkolwiek działań ze strony użytkownika.

Inaczej będzie jednak z kwotą na upominki. Korporacja zachęca, aby już teraz wykorzystać środki kredytu sklepowego, gdyż w tym przypadku przewalutowanie może spowodować problemy zarówno w wyświetlaniu wysokości dostępnych środków, jak i korzystaniu z nich.

Obraz

Niestety, przewalutowanie transakcji w sklepach Apple z euro na złotówki nie będzie odbywało w oparciu o kurs waluty, lecz w ramach ustalonych przez Apple sztywnych stawek. Każda dostępna cena w sklepach Apple będzie miała swój polski ekwiwalent.

Niestety, ustalone przez Apple ceny finalnie są wyższe niż kwota, jaką trzeba było płacić nawet po przewalutowaniu z euro. Najniższa stawka, 0,99 dolara lub 0,99 euro, to przy dzisiejszym kursie kolejno 3.74 zł lub 4,21 zł. W Apple Store została ona przeliczona na 4,99 zł. Z pełnym cennikiem można zapoznać się na stronach Apple.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)