Zmarł Paul Allen, współzałożyciel Microsoftu i założyciel Vulcan Inc.

Paul Allen. Źródło: Getty Images
Paul Allen. Źródło: Getty Images
Piotr Urbaniak

16.10.2018 10:17, aktual.: 16.10.2018 11:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wczoraj, 15 października 2018 r., w amerykańskim Seattle zmarł Paul Allen, współzałożyciel Microsoftu i założyciel Vulcan Inc. Przedsiębiorca miał 65 lat, z tym że już od 2009 r. zmagał się z ciężką chorobą nowotworową, chłoniakiem nieziarniczym.

– Mam złamane serce po odejściu jednego z moich najstarszych i najdroższych przyjaciół [...]. Komputery osobiste nie istniałyby bez niego – powiedział Bill Gates.

Dwaj koledzy ze szkoły średniej, Paul Allen i Bill Gates, wspólnie założyli Microsoft w 1975 r., w Albuquerque w stanie Nowy Meksyk, aby móc legalnie sprzedawać interpreter języka Basic. Przedsięwzięcie okazało się na tyle udane, że ledwie trzy lata zajęło firmie otwarcie pierwszego międzynarodowego biura, w Japonii, natomiast w 1979 r. spółka przeniosła się do Bellevue w Waszyngtonie. Wkrótce potem zaczęła się historia systemu DOS.

W chwili śmierci Paul Allen był jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Jego majątek oceniano na 21 mld dol., w tym 5 mld dol. w akcjach firmy Microsoft. Stał też na czele Vulcan Inc., a ponadto posiadał dwie drużyny sportowe: koszykarską – Portland Trail Blazers, a także futbolową – Seattle Seahawks. Wreszcie, zasłynął jako dobroczyńca i filantrop.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (87)