Zmiana ikon w Wine - wkrótce aktualizacja

Zmiana ikon w Wine - wkrótce aktualizacja

18.05.2010 16:46

Już za miesiąc ma pojawić się nowa stabilna wersja programu Wine. Na razie programiści zaprezentowali odświeżony wygląd aplikacji dla systemu Linux.

Wine to popularne narzędzie pozwalające na uruchomienie najpopularniejszych aplikacji dla systemu Windows w środowiskach UNIX-owych (Linux, Solaris, FreeBSD). Aplikacja jest implementacją interfejsu WinAPI, który poprzez udostępnienie alternatywnych bibliotek DLL umożliwia uruchomienie poza Windowsem popularnych programów i gier takich producentów jak np. Adobe (Photoshop, Premiere, Lightroom), Microsoft (Office, Internet Explorer), Electronic Arts (The Sims, Command & Conquer) itp.

W czerwcu udostępniona zostanie kolejna wersja Wine, która usprawnić ma korzystanie z narzędzia. Na razie, jak informuje serwis OMG Ubuntu, udostępniono zrzut ekranu (plik JPG) prezentujący nieco odświeżony wygląd programu. Został on nadesłany przez Joela Holdswortha odpowiedzialnego za rozwój Wine. Na osobnej stronie można zapoznać się również szczegółami na temat ikon Tango, które zmieniły swój wygląd. Mają być bardziej przejrzyste, wyraźne i dopasowane do najnowszych wersji Gnome czy KDE. Producent chce odejść od wcześniejszych ikon nawiązujących wyglądem do starszych wersji systemu Windows. Jest to dopiero początek zmian, które mają na celu ulepszenie obsługi programów dla systemu Windows.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)