Zmiany w Android TV: odświeżony interfejs, optymalizacja i soundbar JBL z Asystentem

Zmiany w Android TV: odświeżony interfejs, optymalizacja i soundbar JBL z Asystentem

Zmiany w Android TV: odświeżony interfejs, optymalizacja i soundbar JBL z Asystentem
Oskar Ziomek
09.05.2018 13:45, aktualizacja: 12.06.2018 16:12

Trwa konferencja Google I/O 2018. Z godziny na godzinę deweloperzy aplikacji z całego świata poznają nowości, jakie już wkrótce trafią na rynek, by móc szybko dostosować do zmian swoje aplikacje. Wczorajsza prezentacja otwierająca wydarzenie obfitowała w informacje o nowościach, które trafią do Androida P i będą dostępne w smartfonach. Zmiany obejmą jednak także wersję systemu przygotowywaną dla telewizorów – Androida TV.

Wraz z Androidem P twórcy chcą skupić się przede wszystkim na optymalizacji systemu. Nowa wersja ma działać dużo szybciej i płynniej, także na najtańszych telewizorach i dostawkach, które oferują najmniej wydajne podzespoły. Dodatkowo twórcy zachęcani są do korzystania z funkcji pozwalających sprawdzać, czy urządzenie na którym działa dana aplikacja dysponuje dużą ilością pamięci. Na bazie tego proponuje się wyłączać część obciążających efektów, takich jak animacje.

Obraz

Nowy Android TV zaoferuje także odświeżony wygląd kanałów, które będzie można dostosować do wybranych aplikacji, by łatwiej przeglądać oferowane przez nie treści. Ulepszona zostanie także konfiguracja. Pierwsze uruchomienie urządzenia z Androidem TV ma przebiegać jeszcze szybciej między innymi dzięki sugerowanym aplikacjom do instalacji. Te zostaną automatycznie pobrane przy pierwszym włączeniu bez konieczności samodzielnego odwiedzania Sklepu.

Szybkość i odświeżony wygląd to nie wszystko

Co ciekawe, prezentacji nie zakończono na opisie zmian, które pojawią się w oprogramowaniu. Google ogłosiło, że jesienią na rynku pojawi się soundbar do telewizorów stworzony przez JBL, w który wbudowany zostanie Asystent Google oraz Android TV. Głośnik zaoferuje 100 W mocy i będzie można podłączyć do niego opcjonalny, bezprzewodowy subwoofer o mocy 200 W.

Obraz

W urządzenie wbudowane będą mikrofony dalekiego zasięgu, dzięki czemu użytkownik nie będzie musiał brać do ręki pilota, by na przykład włączyć telewizor czy przyciemnić światła w pomieszczeniu. Wystarczą swobodnie wypowiadane komendy głosowe. Soundbar będzie także w stanie funkcjonować jako inteligentny głośnik, to jest bez konieczności włączania ekranu telewizora na przykład podczas odtwarzania muzyki.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)