Zmiany w Centrum oprogramowania Ubuntu

Zmiany w Centrum oprogramowania Ubuntu

30.06.2010 16:15, aktualizacja: 01.07.2010 10:20

W wersji 10.10 systemu Ubuntu pojawią się spore zmiany w Centrum oprogramowania. Ostatnia aktualizacja dotyczy interfejsu tego narzędzia.

Canonical wprowadza zmiany w Centrum oprogramowania Ubuntu dla wersji 10.10 systemu. Zmieniono przede wszystkim wygląd narzędzia. Ikony poszczególnych kategorii mają mniejszy rozmiar niż w wersji 10.04 systemu. Natomiast kategoria Programy wyróżnione dostępna jest teraz u dołu okna. Pojawiła się nowa kategoria o nazwie „Co nowego”, w której udostępniane będą aplikacji z repozytorium extras.ubuntu.com. Kolejne zmiany dotyczą wyświetlania subkategorii, które wyświetlane będą teraz w bardziej przejrzysty sposób.

Firma Canonical nie ograniczy zmian w Centrum oprogramowania do odświeżenia interfejsu. Pojawią się także nowe funkcje takie jak na przykład wykrywanie zepsutych narzędzi zarządzania pakietami apt-cache. Wcześniej Canonical zapowiedział, że w Centrum obok darmowych pojawią się również płatne aplikacje. Będzie można też skorzystać z konfiguracji dodatków czy synchronizowania ustawień Ubuntu pomiędzy różnymi komputerami. Premiera wydania 10.10 systemu planowana jest na październik tego roku.

Najnowsze stabilne wydanie Ubuntu można pobrać z naszego vortalu z działu SYSTEMY -> Linux.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)