Zmiany w wyglądzie GNOME 3.0 i Ubuntu Unity

29.07.2010 13:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas konferencji GUADEC dla deweloperów pokazano kolejne mockupy przedstawiające zmiany w środowisku graficznym GNOME 3.0, a także zrzuty ekranu Ubuntu Unity.

Premiera środowiska graficznego GNOME 3.0 została opóźniona, o czym informowaliśmy wczoraj. Zamiast we wrześniu, ma pojawić się dopiero na początku przyszłego roku. Tymczasem zaprezentowano mockupy przedstawiające możliwe zmiany w wyglądzie GNOME 3.0. Dotyczą one między innymi wyglądu takich programów jak menadżer plików Nautilus czy edytor tekstu Gedit. Wygląd Nautilusa został zbliżony do alternatywnej wersji menadżera - Nautilusa Elementary. Pojawił się nowy pasek narzędziowy, który można dopasowywać do własnych preferencji, pasek wyszukiwania, a także przycisk odpowiedzialny za odświeżanie podglądu. Najświeższe mockupy GNOME 3.0 pojawiły się w repozytorium git.gnome.org, zebrane zostały też w serwisie WebUp8.org.

Zmiany w wyglądzie objęły również GNOME Shell, który ma odmienić sposób korzystania z pulpitu w GNOME. Jest on teraz mocno zbliżony do Ubuntu Unity - środowiska przeznaczonego do obsługi netbooków i niewielkich laptopów. Najnowsze zrzuty ekranu Unity pokazano podczas konferencji GUADEC w Hadze. Można je obejrzeć w serwisie OMG Ubuntu. Podobieństwa między Ubuntu Unity a GNOME Shell są wyraźne. Zbliżony jest zwłaszcza sposób wyszukiwania materiałów czy boczny pasek umożliwiający dostęp do programów i funkcji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)