Zmień VMware na Hyper-V, dostaniesz Windows Server gratis

Zmień VMware na Hyper-V, dostaniesz Windows Server gratis

Zmień VMware na Hyper-V, dostaniesz Windows Server gratis
25.08.2016 14:41, aktualizacja: 25.08.2016 15:02

Tak w dużym skrócie wygląda promocja, którą Microsoft przygotował z okazji zbliżającej się premiery Windows Server 2016. Szczegóły tej promocji są oczywiście nieco bardziej skomplikowane, o czym można przeczytać na blogu zespołu od Windows Server. W dużym skrócie: klienci, którzy od 1 września do końca czerwca przyszłego roku zdecydują się dokonać migracji z VMware do Hyper-V otrzymają bezpłatne licencje Windows Server Datacenter przy zakupie Software Assurance. Nie jest więc tak, że licencje otrzymuje się całkowicie za darmo, ale faktycznie dla niektórych klientów może to oznaczać, że zapłacą wyłącznie za Software Assurance.

Microsoft przygotował też kalkulator, który pomoże przeliczyć korzyści migracji z rozwiązań VMware do Hyper-V. Kalkulator porównuje wykorzystanie narzędzi Microsoftu (Windows Server 2016 Datacenter, System Center 2016 Datacenter oraz Operations Management Suite) do zestawu narzędzi VMware (vCloud Suite, vSAN, NSX oraz vCloud Air Disaster Recovery). Kalkulator uwzględnia nowy model licencjonowania Windows Server 2016 oparty o wykorzystywane rdzenie procesora. Przy okazji Microsoft wytyka na blogu, że podobne porównania dostępne na stronach VMware zestawiają technologie sprzed sześciu lat (vSphere 5 i Windows Server 2008 R2 SP1), więc nie obrazują obecnego stanu rzeczy.

Przy okazji warto wspomnieć, że Microsoft ma też podobną promocję dla tych, którzy dokonają migracji z Oracle do SQL Server - nie jest to więc całkowicie nowy pomysł.

Obraz

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)