Znaczący wzrost popularności Twittera - głównie poza USA

30.03.2010 14:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według najnowszych statystyk Twitter staje się coraz bardziej popularny wśród internautów. Interesujące jest, że serwis społecznościowy najszybciej zdobywa kolejnych członków poza obszarem Stanach Zjednoczonych.

Założony w 2006 r. Twitter w ostatnich miesiącach rozwija się w dużym tempie. Od grudnia zeszłego roku do marca obecnego liczba wiadomości przesyłanych za pomocą serwisu wzrosła z ok. 37 mln dziennie do ponad 53 mln. Zdaniem firmy Sysomos, która opublikowała statystyki, Twitter znacznie szybciej rozwija się poza Stanami Zjednoczonymi. W styczniu tego roku wzrost popularności serwisu w USA wyniósł 10%, natomiast poza USA - 13. Jeszcze większa dysproporcja widoczna była w kolejnych miesiącach: lutym (4% i 9%) oraz marcu (5% i 8%). Najprawdopodobniej jest to związane z opóźnieniem w wejściu mody na serwisy społecznościowe - trend rozpoczął się w USA, a dopiero następnie rozprzestrzenił się na pozostałe kraje.

Według Sysomos stali użytkownicy Twittera publikują częściej i bardziej regularnie. Internauci, którzy zalogowani są w serwisie od co najmniej 9 miesięcy stanowią 41,6% osób regularnie zamieszczających wiadomości. Dla porównania spośród nowych użytkowników tylko 22% w stałych odstępach czasu wysyła komentarze za pomocą Twittera.

Z pełnym tekstem badań Sysomos można zapoznać się na blogu firmy. Artykuł dostępny jest w języku angielskim.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (10)
Zobacz także