Znaczący wzrost popularności Twittera - głównie poza USA

Znaczący wzrost popularności Twittera - głównie poza USA

30.03.2010 14:38

Według najnowszych statystyk Twitter staje się coraz bardziej popularny wśród internautów. Interesujące jest, że serwis społecznościowy najszybciej zdobywa kolejnych członków poza obszarem Stanach Zjednoczonych.

Założony w 2006 r. Twitter w ostatnich miesiącach rozwija się w dużym tempie. Od grudnia zeszłego roku do marca obecnego liczba wiadomości przesyłanych za pomocą serwisu wzrosła z ok. 37 mln dziennie do ponad 53 mln. Zdaniem firmy Sysomos, która opublikowała statystyki, Twitter znacznie szybciej rozwija się poza Stanami Zjednoczonymi. W styczniu tego roku wzrost popularności serwisu w USA wyniósł 10%, natomiast poza USA - 13. Jeszcze większa dysproporcja widoczna była w kolejnych miesiącach: lutym (4% i 9%) oraz marcu (5% i 8%). Najprawdopodobniej jest to związane z opóźnieniem w wejściu mody na serwisy społecznościowe - trend rozpoczął się w USA, a dopiero następnie rozprzestrzenił się na pozostałe kraje.

Według Sysomos stali użytkownicy Twittera publikują częściej i bardziej regularnie. Internauci, którzy zalogowani są w serwisie od co najmniej 9 miesięcy stanowią 41,6% osób regularnie zamieszczających wiadomości. Dla porównania spośród nowych użytkowników tylko 22% w stałych odstępach czasu wysyła komentarze za pomocą Twittera.

Z pełnym tekstem badań Sysomos można zapoznać się na blogu firmy. Artykuł dostępny jest w języku angielskim.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)