Znajdź lukę w PlayStation 4 albo PSN. Sony wypłaci nawet 50 tysięcy dolarów

Sony szuka luk w zabezpieczeniach PS4 /Fot. GettyImages
Sony szuka luk w zabezpieczeniach PS4 /Fot. GettyImages
Arkadiusz Stando

26.06.2020 11:29

Sony uruchamia program PlayStation Bug Bounty i rozpoczyna współpracę z HackerOne. Tym razem japońska korporacja poszukuje hakerów, którzy wykryją lukę w zabezpieczeniach systemów PlayStation Network lub konsoli PlayStation 4.

Sony Interactive Entertainment poinformowało na blogu PlayStation o podjęciu współpracy z platformą HackerOne. W komunikacie padają kwoty nawet 50 tysięcy dolarów. Tyle Japończycy zobowiązują się wypłacić osobie, która wykryje poważną lukę w zabezpieczeniach.

Twórcy PlayStation już wcześniej oferowali nagrody w ramach programu Bug Bounty, ale grono odbiorców było niewielkie. Teraz praktycznie każdy może spróbować swoich sił, aby zdobyć nagrodę pieniężną. Sony szuka nie tylko błędów w zabezpieczeniach, ale też bugów, które powodują problemy z działaniem systemu PlayStation 4 czy domeny PlayStation Network.

Oczywiście, im zagrożenie mniejsze, tym mniej zapłacą. Za krytyczną lukę bezpieczeństwa w PlayStation 4 można otrzymać nawet 50 tysięcy dolarów. Natomiast za zgłoszenie najprostszego błędu zakłócającego pracę konsoli, Sony oferuje 500 dolarów. W przypadku PlayStation Network te kwoty są o wiele niższe. Za wykrycie błędu najniższego poziomu, oferują już tylko 100 dolarów. Maksymalnie można otrzymać 3000 dolarów.

A tego typu błędów trochę można znaleźć. Sony Interactive Entertainment zdradziło bowiem, że wynagrodziło już wielu hakerów. Łącznie wypłacono 170 tysięcy dolarów, co przekładało się na średnio 400 dolarów za każdy wykryty błąd.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)