Znamy już nowości w kolejnej aktualizacji Windows Phone 8.1 GDR1

Znamy już nowości w kolejnej aktualizacji Windows Phone 8.1 GDR1

29.07.2014 07:57, aktualizacja: 29.07.2014 17:27

Rozsyłanie aktualizacji Windows Phone 8.1 dopiero się rozpoczęło, a już mamy doniesienia o kolejnej odsłonie mobilnych okienek. Microsoft na stronach DevCenter, w zamkniętej sekcji dla producentów, umieścił opis nadchodzących zmian w Windows Phone 8.1 GDR1. Zaktualizowany system przyniesie wiele nowych elementów, które pozwolą na urozmaicenie oferty sprzętowej z mobilnym systemem z Redmond.

Jedną z ciekawszych nowości będzie wsparcie inteligentnych etui, które umożliwi wykrywanie stanu dodatkowej obudowy. Windows Phone 8.1 GDR1 to także nowe rozdzielczości: 1280x768 (lub wersja z przyciskami systemowymi na ekranie – 1280x800) w urządzeniach od 6 do 7 cali oraz 540x960 (ze skalowaniem z HD i WVGA). Bluetooth zostanie rozszerzony o profil PAN, a także A2DP i AVRCP. Nowy system będzie miał także wsparcie Voice over LTE czy Network Time Protocol. Producenci sprzętu będą mogli tworzyć własne ekrany blokady, które w wersji podglądowej zostały udostępnione w ten weekend.

Obraz

Użytkownicy dostaną możliwość grupowania aplikacji w foldery, a także nowe możliwości Cortany. System ma również zmniejszyć swoją objętość, aby dawać więcej miejsca na zdjęcia czy aplikacje klientów końcowych. Oczywiście są to tylko ważniejsze elementy, które zostaną udostępnione wraz z Windows Phone 8.1 GDR1. Większość zmian dotyka głównie producentów OEM, którzy dostaną szersze możliwości na platformie mobilnej od Microsoftu.

Premiera Windows Phone 8.1 GDR1 nie została jeszcze zapowiedziana. Dużo wskazuje na to, że wersja deweloperska może zostać wydana w sierpniu, zaś finalna aktualizacja mogłaby zawitać do użytkowników już we wrześniu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)