Znamy nazwę kodową Ubuntu 11.10 - Oniryczny Ocelot

Znamy nazwę kodową Ubuntu 11.10 - Oniryczny Ocelot

07.03.2011 14:34

Mark Shuttleworth, założyciel firmy Canonical, zdradził nazwę kodową kolejnego wydania systemu Ubuntu. Wersji 11.10 będzie patronował „Oniryczny Ocelot” („Oneiric Ocelot”).

W tekście zatytułowanym Co po Natty? Shuttleworth pisze o kolejnych zmianach czekających system Ubuntu. Jak czytamy we wpisie, wybór imienia dla systemu nie jest wcale taki łatwy. Zastanawiano się między innymi nad takimi nazwami jak „Ekscentryczna Ośmiornica” czy „Pomarańczowy Okapi”. Oprócz nazwy kodowej nowego wydania Ubuntu Shuttleworth zdradził, że kolejna wersja będzie zamknięciem dotychczasowego cyklu zmian wprowadzanych w interfejsie Ubuntu. Przypomnijmy, że od wersji 11.04 domyślnym interfejsem ma być Unity, który zastąpi dotychczasowy interfejs GNOME. Wprowadzenie w nim obsługi Qt umożliwi deweloperom jeszcze lepsze dostosowanie swoich aplikacji.

Potwierdzono też dalszą integrację systemu z chmurą obliczeniową. Canonical nie chce wyłamać się z ogólnego trendu wśród twórców systemów operacyjnych. Na podobne rozwiązania zdecydowali się między innymi Apple czy Microsoft. Zarówno Windows 8 jak i Mac OS X Lion mają oferować użytkownikom synchronizację i przechowywanie danych online. Shuttleworth nie zdradził niestety szczegółów dotyczących dalszej integracji Ubuntu z chmurą obliczeniową. Wersja 11.04 systemu firmy Canonical ma ukazać się według planu 28 kwietnia.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)