Znane smartfony, które pierwsze otrzymają Windowsa 10. Nie brakuje zaskoczeń

Znane smartfony, które pierwsze otrzymają Windowsa 10. Nie brakuje zaskoczeń

30.07.2015 16:22, aktual.: 30.07.2015 17:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie samymi pecetami żyje człowiek. Nie ochłonęliśmy jeszcze po wczorajszej premierze Windowsa 10, a już Microsoft serwuje kolejne informacje o tym systemie. Tym razem chodzi o wersję mobilną – wiadomo już, które urządzenia otrzymają aktualizację do nowej wersji systemu i trzeba przyznać, że ta niedługa lista może być zaskoczeniem.

O tym, że, mimo wcześniejszych informacji, nie wszystkie urządzenia, które otrzymały Windows Phone 8.1 otrzymają aktualizację do Windowsa 10 wiadomo już od stycznia. Niejasne były natomiast kryteria wyboru Microsoftu – najbardziej oczywistym wydawałaby się po prostu specyfikacja techniczna danego urządzenia, która mogłaby zapewnić płynne działanie mobilnego Windowsa 10. Dla korporacji nie jest to takie oczywiste.

Windows 10 for Phones

Finalna wersja mobilnego Windowsa 10 zostanie udostępniona użytkownikom w listopadzie tego roku. Wówczas zaktualizowane zostaną następujące urządzenia: Lumia 430, Lumia 435, Lumia 532, Lumia 535, Lumia 540, Lumia 640, Lumia 640 XL, Lumia 735, Lumia 830 oraz Lumia 930. Najprawdopodobniej pierwsza fala aktualizacji zostanie jeszcze ograniczona ze względu na region.

Z czasem, choć można się spodziewać, że proces będzie trwać miesiącami, ta lista ma zawierać coraz więcej pozycji. O ile zaskoczenia nie budzi szczególnie fakt, że Windowsa 10 nie otrzyma na przykład bardzo popularna w Polsce Lumia 520, to trudno racjonalnie uzasadnić taką decyzję na przykład w przypadku Lumii 1520. Smartfon nie jest bynajmniej propozycją z niższej półki, a specyfikacją dorównuje modelom, które nową wersję systemu otrzymają w listopadzie.

Przy okazji udostępnienia listy aktualizowanych urządzeń, Microsoft nie zdecydował się na opublikowanie żadnych dodatkowych informacji na temat mobilnego Windowsa 10. Użytkownikom spoza programu Windows Insider pozostaje zatem czekać do późnej jesieni.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)